Kąpielisko Czechowice rozpoczęło sezon

niedziela 17 maja 2015
  • Kąpielisko "Czechowice" jest już czynne (fot. mat. organizatora)
    Kąpielisko "Czechowice" jest już czynne (fot. mat. organizatora)
Na razie jest zbyt chłodno, żeby pływać, ale można pospacerować nad brzegiem, popływać łódką, a na dzieci czeka świeży piasek na plaży i w piaskownicach. Ośrodek Wypoczynkowy „Czechowice” w Gliwicach zainaugurował sezon.

Na terenie kąpieliska pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych uporządkowali już zieleń i wymienili piasek. Choć woda w jeziorze jest jeszcze zimna, stacja sanitarno-epidemiologiczna pobrała już do przebadania pierwszą próbkę, a raporty o stanie czystości wody będzie prezentować przez cały sezon na swojej stronie internetowej.
Jak co roku na gliwickim kąpielisku będzie można wypożyczyć łódki, kajaki i rowerki wodne. W zeszłym sezonie zakupiono dwa nowe rowerki, wymieniono też pięć domków kempingowych i położono chodniki. W tym roku wymiana domków będzie kontynuowana, zostanie też wybudowane grillowisko.

Aż do 26 czerwca w każdy weekend od godz. 10 a 18 na kąpielisku będą dyżurować ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a od 27 czerwca WOPR będzie pracować cały tydzień – w lipcu godz. od 10 do 20 (kasa czynna od 9 do 19), a w sierpniu od 10 do 18 (kasa czynna od 9 do 17).

Dzieci i młodzież do lat 16 mogą korzystać z kąpieliska za darmo. Dla pozostałych bilet kosztuje 2 zł.

Kategoria: Aktywna rekreacja