Hipopotam przyjacielem najmłodszych

piątek 3 lipca 2015
 • Seria "Świat Maksa i Zuzi" to małe poręczne książeczki dla najmłodszych czytelników (fot. Ewelina Zielińska)
  Seria "Świat Maksa i Zuzi" to małe poręczne książeczki dla najmłodszych czytelników (fot. Ewelina Zielińska)
 • Na książeczkę składają sie trzy opowiadania (fot. Ewelina Zielińska)
  Na książeczkę składają sie trzy opowiadania (fot. Ewelina Zielińska)
 • Ilustracje, pojedyncze słowa wyróżnione kolorem przyciągają uwagę czytelników (fot. Ewelina Zielińska)
  Ilustracje, pojedyncze słowa wyróżnione kolorem przyciągają uwagę czytelników (fot. Ewelina Zielińska)
 • Maks i Zuzia to rodzeństwo, które spędza ze sobą mnóstwo czasu (fot. Ewelina Zielińska)
  Maks i Zuzia to rodzeństwo, które spędza ze sobą mnóstwo czasu (fot. Ewelina Zielińska)
„Maks chce mieć zwierzątko” to kolejna odsłona serii Katarzyny Zychli „Świat Maksa i Zuzi” opowiadająca o przygodach małego hipopotama i jego siostry.

Opowiadania dedykowane są dzieciom w wieku od 2 lat, lecz nie są banalne i mój sześciolatek wysłuchał wszystkich historii z zainteresowaniem. Czytaliśmy kiedyś Franklina, który również obłaskawia różne dziecięce lęki, odpowiada na pytania i poucza maluchy za pomocą zwierzęcych bohaterów. Jednak poza podobną konwencją „Świat Maksa i Zuzi” różni się od innych bajek. Jedną z rzeczy, która sprawia, że książka ta jest wyjątkowa są ilustracje Agnieszki Filipowskiej. Ciepłe kolory i charakterystyczny ołówkowy kontur sprawiają, że patrzy się na nie z przyjemnością.

Książeczka składa się z trzech opowiadań, które łączy wspólny motyw zwierzątek. W pierwszym Maks opiekuje się świnką Petunią w czasie wakacji, w drugim wraz z przyjaciółmi organizują wyścigi ślimaków, a w trzecim hipcio hoduje kijanki. Opowiadania są krótkie co pozwala przeczytać je w całości np. przed snem.  Przygody Maksa to sytuacje, które spotykają każde dziecko: wymyślanie wspólnych zabaw, chęć posiadania pupila, nauka odpowiedzialności, radzenie sobie z niepowodzeniami.

„Maks chce mieć zwierzątko” wydało wydawnictwo Skrzat z myślą o najmłodszych czytelnikach. Dzięki dużej liczbie tytułów Maks i Zuzia mają szansę stać się przyjaciółmi maluszków na długi czas. Zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł, gdy szuka się pomysłu na pierwsze ciepłe i przyjazne opowiadania dla swojej pociechy.

5 egzemplarzy tej książki można wygrać w naszym konkursie.

 

 

Kategoria: Recenzje książek