„Bezpieczne dziecko w podróży” – ważna kampania

czwartek 30 lipca 2015
  • "Bezpieczne dziecko w podróży" to ogólnopolska akcja, której patronuje Silesia Dzieci (fot. foter.com)
    "Bezpieczne dziecko w podróży" to ogólnopolska akcja, której patronuje Silesia Dzieci (fot. foter.com)
  • Do akcji przyłączyło się wiele polskich artystów m.in. Monika Mrozowska, Paulina Chylewska, Ada Fijał, Krzysztof Wieszczek (fot. mat. www.bezpiecznedzieckowpodrozy.pl)
    Do akcji przyłączyło się wiele polskich artystów m.in. Monika Mrozowska, Paulina Chylewska, Ada Fijał, Krzysztof Wieszczek (fot. mat. www.bezpiecznedzieckowpodrozy.pl)
Patronat silesiadzieci.pl
„Bezpieczne dziecko w podróży” to ogólnopolska akcja społeczna, która trwać będzie przez całe wakacje. Zaangażowało się w nią wiele znanych osób, a Silesia Dzieci jej patronuje.

Wakacje to nie przypadkowo wybrany okres na tego typu kampanię – w tym czasie na polskich drogach ginie najwięcej dzieci. W zeszłym roku spowodowano ponad  6500 wypadków, w których zginęło prawie 600 osób. Głównym celem akcji jest edukacja rodziców w zakresie bezpiecznego przewożenia dzieci samochodem, dotarcie do jak największej liczby rodzin zmotoryzowanych oraz zachęcenie rodziców  do analizy bezpieczeństwa ich pociech w  trakcie podróży.
- Bez względu w jaką podróż się wybieramy z naszym dzieckiem, czy jest to pierwsza podróż do domu ze szpitala, czy weekend u dziadków lub w górach, to musimy w pierwszej kolejności  pamiętać o jego bezpieczeństwie. Nie można iść na skróty. Fotelik w którym przewozimy dzieci musi być właściwie dobrany, zapewniać im komfort i bezpieczeństwo –  mówi Małgorzata Gromadzka, brand manager dystrybutora marki  Britax  Römer  w Polsce  (PUW Akpol Sp. z o.o.) i głównego partnera akcji. Według najnowszych, obowiązujących od 15 maja tego roku, przepisów,  dzieci (niezależnie od wieku), które nie osiągnęły 150 cm wzrostu powinny być przewożone w samochodach w specjalnych, dostosowanych do tego celu fotelikach. Foteliki te muszą z kolei spełniać określone warunki techniczne określone w przepisach UE lub regulaminach EKG ONZ dotyczących urządzeń przytrzymujących dla dzieci w pojeździe.

Do akcji przyłączyły się znane osoby: aktorka Monika Mrozowska, dziennikarka i prezenterka telewizyjna Paulina Chylewska, aktorka Ada Fijał, piosenkarka i prezenterka telewizyjna Magda Modra, aktor Krzysztof Wieszczek czy aktorka Aleksandra Mikołajczyk. Każda z nich jest rodzicem, więc temat projektu jest dla nich szczególnie ważny. Z udziałem gwiazd powstały krótkie filmy uświadamiające jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem, jak umilić mu podróż czy na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego fotelika. 
Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie www.bezpiecznedzieckowpodrozy.pl.

Silesia Dzieci objęła patronatem medialnym tę kampanię.  

Kategoria: Wiadomości