Finał Silesia Kids

poniedziałek 29 lutego 2016
 • Zwyciężczyni konkursu "Silesia Kids" 11-letnia Aleksandra Płóciennik z Poręby z prowadzącym Maćkiem Musiałem (fot. mat. organizatora)
  Zwyciężczyni konkursu "Silesia Kids" 11-letnia Aleksandra Płóciennik z Poręby z prowadzącym Maćkiem Musiałem (fot. mat. organizatora)
 • Zwyciężczyni konkursu "Silesia Kids" 11-letnia Aleksandra Płóciennik z Poręby (fot. mat. organizatora)
  Zwyciężczyni konkursu "Silesia Kids" 11-letnia Aleksandra Płóciennik z Poręby (fot. mat. organizatora)
 • Jury w składzie od lewej: piosenkarz i gamer Stuu, aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska oraz zwycięzca "The Voice of Poland" Mateusz Ziółko (fot. mat. organizatora)
  Jury w składzie od lewej: piosenkarz i gamer Stuu, aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska oraz zwycięzca "The Voice of Poland" Mateusz Ziółko (fot. mat. organizatora)
 • Agnieszka Kaczorowska bacznie przyglądała się poczynaniom uczestników konkursu (fot. mat. organizatora)
  Agnieszka Kaczorowska bacznie przyglądała się poczynaniom uczestników konkursu (fot. mat. organizatora)
 • Wśród prezentowanych talentów nie zabrakło tych tanecznych (fot. mat. organizatora)
  Wśród prezentowanych talentów nie zabrakło tych tanecznych (fot. mat. organizatora)
 • Pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu "Silesia Kids" (fot. mat. organizatora)
  Pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu "Silesia Kids" (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Przez 2 dni w Silesia City Center trwały intensywne poszukiwania największego talentu wśród małych mieszkańców naszego regionu. Dzieci w wieku 4-8 oraz 9-13 prezentowały swoje umiejętności przed znanymi jurorami. Wygrała 11-latka z Poręby. Silesia Dzieci objęła patronatem to wydarzenie.

Najpierw był piątkowy casting, na który zgłosiło się ponad 50 utalentowanych dzieci z całego Śląska i wielkie eliminacje, podczas których najmłodsi musieli pokazać swoje zdolności. Nie zabrakło małych piosenkarzy, tancerzy, kabareciarzy, a nawet czarujących magików. Spośród nich wybrano 12 najciekawszych półfinalistów, o 2 więcej niż zakładano. W gronie tym nie zabrakło mocnych reprezentacji talentów z Katowic, Rudy Śląskiej, Będzina, Chorzowa, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. Cała dwunastka już następnego dnia ponownie zaprezentowała się w Silesii podczas wielkiego finału. Tym razem jednak występując w swoim popisowym numerze i przed ogromną publicznością.

Przyszłe gwiazdy oceniali prawdziwi celebryci – aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska (znana m.in. z serialu "Klan" i programu "Taniec z Gwiazdami”), Mateusz Ziółko zwycięzca "The Voice of Poland", piosenkarz i gamer Stuu – jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce. Imprezę poprowadził natomiast znany z serialu Rodzinka.pl, aktor Maciej Musiał.

 Podczas finału nie zabrakło popisów tanecznych, wokalnych i magicznych. Ostatecznie po długich naradach jurorzy wybrali zwycięzcę. "Silesia Kids" wygrała 11-letnia piosenkarka Aleksandra Płóciennik z Poręby. Zwyciężczyni w nagrodę odwiedzi plan zdjęciowy jednego z najpopularniejszych polskich seriali, dzięki czemu będzie mogła przyjrzeć się pracy filmowców "od kuchni”.

Kategoria: Wiadomości