Zagraj w... książkę!

poniedziałek 30 maja 2016
 • "Kliknij mnie" to interaktywna książka dla najmłodszych od wydawnictwa Babaryba (fot. Ewelina Zielińska)
  "Kliknij mnie" to interaktywna książka dla najmłodszych od wydawnictwa Babaryba (fot. Ewelina Zielińska)
 • Bohaterem książki jest Blipek, który potrzebuje pomocy dziecięcych rączek (fot. Ewelina Zielińska)
  Bohaterem książki jest Blipek, który potrzebuje pomocy dziecięcych rączek (fot. Ewelina Zielińska)
 • Szereg czynności, które wykonujemy w trakcie lektury powoduje różne reakcje bohatera (fot. Ewelina Zielińska)
  Szereg czynności, które wykonujemy w trakcie lektury powoduje różne reakcje bohatera (fot. Ewelina Zielińska)
 • Wygrana kończąca książkę zachęca do "rozegrania" historii raz jeszcze (fot. Ewelina Zielińska)
  Wygrana kończąca książkę zachęca do "rozegrania" historii raz jeszcze (fot. Ewelina Zielińska)
W dobie tabletów, telefonów i konsoli dzieci nie dziwi to, że kliknięcie wywołuje na ekranie jakąś reakcje. Książki interaktywne przenoszą te interakcje na papier i okazuje się, że reagująca książka wciąż dzieci zaskakuje.

„Kliknij mnie” to wydana w Polsce przez Babarybę interaktywna książka dla najmłodszych. Jej bohaterem jest Blipek –  okrągły ludzik przypominający czerwony przycisk. Proste, wpisujące się w cyfrowy świat ilustracje oddają charakter gry, w której uczestniczymy z Blipkiem. By pomóc mu wygrać musimy potrząsnąć książką, pokręcić nią czy obrócić do góry nogami. Nie jest to takie proste i czerwony bohater wiele razy zwróci czytelnikowi uwagę by niektóre czynności wykonywał mocniej lub delikatniej. Obracając książkę w lewo czy w prawo najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się rozpoznawania kierunków i potrenować motorykę. Blipek często reaguje w zabawny sposób: potrafi urosnąć taki duży, że nie mieści się w książce albo rozgnieść się i zachlapać strony. Ostatecznie wygrywamy grę i towarzyszymy bohaterowi, gdy ten dostaje nagrodę niespodziankę. 

Jeśli macie już wszystkie pozycje Herve Tulleta to zdecydowanie warto wzbogacić biblioteczkę dziecka o „Kliknij mnie” Saliny Yoon. Mnie ilustracje i historia „Kliknij mnie” nie zauroczyła tak jak twórczość Tulleta, lecz dzieciom spodoba się nawiązanie do tabletowych gier i mali fani interaktywnych książek będą zachwyceni. 

Kategoria: Recenzje książek