Karczma, w której dzieci są mile widziane

czwartek 31 października 2013
  • W Karczmie Beskidzkiej panują: góralski klimat i unoszące się zapachy swojskiej kuchni (fot. materiały restauracji)
    W Karczmie Beskidzkiej panują: góralski klimat i unoszące się zapachy swojskiej kuchni (fot. materiały restauracji)
  • W karczmie jest też kącik zabaw oraz menu dla maluchów (fot. materiały restauracji)
    W karczmie jest też kącik zabaw oraz menu dla maluchów (fot. materiały restauracji)
Klimatyczne wnętrze i pyszne jedzenie - to pierwsze skojarzenia na myśl o tym miejscu. Jeśli dodamy do tego fajny kącik dla dzieci i przygotowane dla nich menu, to znajdziemy odpowiedź na pytanie dlaczego lubią tu wpadać rodzice z dziećmi.

„U podnóża Klimczoka i Szyndzielni leży stolica Podbeskidzia, Bielsko-Biała. Na rogatkach miasta, przy głównej drodze na Żywiec znajduje się „Karczma Beskidzka". Zbudowana od podstaw, zgodnie ze starą sztuką ciesielską, klasyczna koliba góralska. Przytulne wnętrze, przyjemne ciepło kominka i domowy klimat zachęcają do biesiadowania” - czytamy na stronie internetowej Karczmy Beskidzkiej.
Miejsce rzeczywiście ma swój klimat i dobrze spędza się tu czas. Moi znajomi bardzo lubią je odwiedzać. Tym bardziej, że myśli się tu o dzieciach. - W karczmie jest kącik zabaw z tablicą do pisania kredą, bujanymi konikami, pluszakami i innymi zabawkami. Ale hitem jest drewniana kołyska. Nasza córka mogłaby bawić się nią godzinami - opowiada znajoma. Dodaje, że dzieci nikomu tu nie przeszkadzają, ani gościom, ani obsłudze. - Więc możemy w spokoju zjeść obiad albo kolację. A jedzenie jest tu wyborne - poleca koleżanka. Mamy maluszków chwalą sobie przewijak umieszczony w łazience, który bardzo ułatwia pielęgnację maleństwa.
Menu jest naprawdę obszerne. Wśród dań polecanych przez lokal znajduje się golonko po beskidzku (5,50 zł), żeberka wieprzowe w kapuście z ziemniakami z grilla (28 zł), jadło drwala (25 zł), polędwiczki wieprzowe w borowikach podane z łódeczkami ziemniaków i bukietem warzyw (37 zł) oraz koryto górala (żeberko, golonko, kotlet schabowy, karkówka, trzy smakowe pierogi, a wszystko w pysznej kapuście - cena 80 zł).
Dla dzieci można zamówić połowę porcji za pół ceny. Najmłodsi przepadają za filetem z indyka faszerowanym serem, szynką oraz papryką (do tego można dobrać dodatki lub zamówić w zestawie). A na deser oczywiście lody, ale nie byle jakie, tylko z musem (malinowym lub truskawkowym). Dzieci uwielbiają te pyszności.

Karczma Beskidzka mieści się przy ul. Żywieckiej 313 w Bielsku-Białej i jest czynna: od poniedziałku do piątku od godz. 12 do 22, w soboty od 12 do 23, a w niedziele od 11 do 22.