Ale historia… Turniej Czytelniczy

czwartek 6 lipca 2017
  • Turniej czytelniczy na temat książek z serii "Ale historia..." odbędzie się 9 października (fot. mat. organizatora)
    Turniej czytelniczy na temat książek z serii "Ale historia..." odbędzie się 9 października (fot. mat. organizatora)
Znacie serię zabawnych i mądrych książek historycznych Grażyny Bąkiewicz? To właśnie one będą tematem wielkiego turnieju czytelniczego, który odbędzie się jesienią. Dzieciaki zainteresowane historią i literaturą mogą już zgłaszać swoje drużyny.

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach oraz Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do wzięcia udziału w Turnieju Czytelniczym „Ale historia…”, realizowanym w ramach projektu Patriotyzm Jutra. Turniej oparty jest o serię powieści „Ale historia…” Wydawnictwa Nasza Księgarnia, w skład której wchodzą trzy książki autorstwa Grażyny Bąkiewicz: „Mieszko, ty wikingu!”, „Kazimierzu, skąd ta forsa?” oraz „Jadwiga kontra Jagiełło”. Organizowany z myślą o uczniach klas 4 i 5 katowickich szkół podstawowych, turniej pomaga szerzyć ideę nauczania historii Polski w sposób atrakcyjny i ciekawy.

Do uczestnictwa w Turnieju Czytelniczym zaproszonych zostanie maksymalnie 20 trzyosobowych drużyn, składających się z uczniów szkół podstawowych, będących również czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. W turnieju padną pytania dotyczące lektury, pojawią się też rebusy i zadania opisowe.

Zgłoszenia drużyn chcących wziąć udział w turnieju przyjmowane są od 6 czerwca do 10 września pod adresem e-mail: promocja@mbp.katowice.pl.

Turniej odbędzie się 9 października w godz. 10-13.30, w Filii nr 14, przy ul. Piastów 20, Katowice-Os. Tysiąclecia. W jury zasiądą Grażyna Bąkiewicz oraz dwoje pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.

Kategoria: Wiadomości