Multimedialnie w skansenie

sobota 30 września 2017
  • Zwiedzanie z wirtualnym przewodnikiem to sposób na urozmaicenie spacerów po chorzowskim skansenie (fot. pixabay)
    Zwiedzanie z wirtualnym przewodnikiem to sposób na urozmaicenie spacerów po chorzowskim skansenie (fot. pixabay)
Jeśli uważacie, że samo oglądanie drewnianych chat nie jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci, to na pewno zainteresuje Was najnowszy przewodnik, który pojawił się w Górnośląskim Parku Etnograficznym.

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie wie jak przyciągnąć uwagę. Choć jest to miejsce, w którym tradycja gra pierwsze skrzypce, to właśnie tu wprowadzono nowoczesne technologie. 

Zwiedzając Skansen możecie pobrać mobilną aplikację wykorzystującą rzeczywistość wirtualną oraz tzw. rzeczywistość rozszerzoną. Aplikacja to wirtualny przewodnik wyświetlający kierunki i odległości względem poszczególnych obiektów oraz pełne informacje na ich temat.

Największą atrakcją, która niewątpliwie zaskoczy wszystkich zwiedzających, są filmy sferyczne łączące ekspozycję muzealną z wirtualnym światem. Dzięki nim zobaczycie m.in. jak w jednej z chałup krząta się rodzina wykonując codzienne czynności. Takie scenki z życia górnośląskiej wsi, nie tylko wzbudzą zainteresowanie, ale też przybliżą dzieciom oglądane miejsca i ich historię.

Kolejną atrakcją jest wirtualny chlewik, w którym obserwować można zrekonstruowane cyfrowo zwierzęta poruszające się w realnej przestrzeni obiektu.

Najmłodszym najbardziej spodoba się gra terenowa, która polega na zagonieniu wirtualnych zwierząt do chlewika. Starsze dzieci będą mogły zagrać w grę, w której muszą skompletować porozrzucane po terenie skansenu elementy młocarni. 


Aplikację „Skansen Chorzów” można bezpłatnie pobrać na telefon lub tablet. Jeśli Wasz sprzęt nie spełnia (dość wysokich) wymagań do uruchomienia aplikacji, to możecie wypożyczyć tablet przy wejściu głównym. Tablety w specjalnej drewnianej obudowie można wypożyczyć po opłaceniu zwrotnej kaucji w wysokości 50 zł.

Kategoria: Zwiedzanie