Jak nadmuchać balon w butelce? Czy woda wrze w temperaturze 100 stopni? Na te i wiele innych pytań związanych z nauką najmłodsi znajdą odpowiedź podczas zajęć „poranek eksperymentalny Ryzyk Fizyk”. Nie zabraknie ciekawych doświadczeń.
- 13 marca 2021
Razem z rodzicami lub dziadkami dzieciaki wykonają świąteczne dekoracje. Będzie bardzo wiosennie – ozdoby powstaną m.in. z żywych roślin. Po wspólnej pracy, dorośli będą mogli samodzielnie spełnić się twórczo, a ich pociechy pobawić z animatorem.
Jak nadmuchać balon w butelce? Czy woda wrze w temperaturze 100 stopni? Na te i wiele innych pytań związanych z nauką najmłodsi znajdą odpowiedź podczas zajęć „poranek eksperymentalny Ryzyk Fizyk”. Nie zabraknie ciekawych doświadczeń.
Chyba nie ma osoby, która nie słyszała o krasnoludkach. Jak wygląda ich życie? Czy są pomocne, a może lubią płatać figle? Tego dowiecie się podczas rodzinnej zabawy w Bibliotece pod chmurką.
W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z powodu koronawirusa będzie inny niż zwykle, ale razem damy radę! Jednym z najbardziej kolorowych wydarzeń na Śląsku będzie koncert Sióstr Wajs&Stonoga. Dzieciaki z pewnością będą dobrze się bawić.
Szukacie ciekawych miejsc na wycieczkę? Co powiecie na zimowy spacer w Skansenie. Czekają na Was zabytkowe drewniane chaty i owieczki, które można nakarmić. To również okazja do kupienia naturalnych prezentów świątecznych.
Czekają na Was niezwykłe wynalazki techniki, stare parowozy i ciekawa lekcja historii. Maluchom z pewnością spodoba się przejażdżka minikolejką. Teren jest rozległy, dzięki czemu można swobodnie spacerować.
Zabiorą najmłodszych w niezwykły świat bajek i ludowych legend. Dobranocki opowiedzą gawędziarze, a wszystko to w klimatycznym wnętrzu starej, drewnianej szkoły.
Pierwsze w tym roku spotkanie „Koła Małego Etnografa” odbędzie się 11 stycznia. Uczestnicy poznają dawne zwyczaje związane z karnawałem, dowiedzą się, jak powstaje wełna i len, a także nakarmią zwierzęta.
Śląsko Wilijo to prezentacja zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem, warsztaty tradycyjnych ozdób choinkowych, degustacja śląskich potraw wigilijnych, kolędowanie i jarmark. Imprezę poprowadzi Marek Szołtysek.
Czy wiecie, że małe owieczki to Buziaki, a poza koszorem hasa niesforny Baranek? Jeśli nie musicie wybrać się na zajęcia Koła Małego Etnografa. Dzieci odwiedzą m.in. owce, barany i wydoją krowę.
Dobranocka bez telewizora – to możliwe. W świat bajek i legend ludowych najmłodszych zabiorą gawędziarze. Dzieci wysłuchają ciekawych historii w klimatycznym otoczeniu chorzowskiego skansenu.
Pokazy kowalstwa, warsztaty pszczelarskie, wystawy fotografii oraz zwiedzanie Skansenu z przewodnikiem – te atrakcje będą czekać na Was w parku pszczyńskim. Wstęp wolny w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
Necówki, krupnioki, kołocze i wiele innych tradycyjnych produktów województwa śląskiego, do tego porady dotyczące zdrowego żywienia, występy artystyczne i spotkanie z Ambasadorem Kulinarnym Polski, który doradzi, jak przyrządzić dobry obiad - to wszystko czeka na Was podczas chorzowskiego jarmarku.
Strony
|