Aktorka otworzyła Zaczytaną Bibliotekę w szpitalu

sobota 14 października 2017
  • Anna Guzik spotkała się z małymi pacjentami szpitala i poczytała im na głos historie o Smoczku Marianie (fot. mat. prasowe)
    Anna Guzik spotkała się z małymi pacjentami szpitala i poczytała im na głos historie o Smoczku Marianie (fot. mat. prasowe)
Anna Guzik, dorosłym widzom znana z serialu „Na Wspólnej”, a dzieciom - z filmu „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki była gościem podczas otwarcia Zaczytanej Biblioteki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Anna Guzik spotkała się z małymi pacjentami szpitala i poczytała im na głos historie o Smoczku Marianie. Wizyta aktorki w GCZD towarzyszyła otwarciu w szpitalu Zaczytanej Biblioteki, która jest projektem Fundacji Zaczytani.org. Fundacja prowadzi wielką zbiórkę książek, które następnie trafiają do potrzebujących placówek i ośrodków. Przekazana do GCZD półka z książkami jest 529 taką inicjatywą. Pod patronatem fundacji prowadzony jest też wolontariacki program bajkoterapii.

Zaczytana Biblioteka to kolejna atrakcja, która pomaga małym pacjentom GCZD przejść przez trudny etap leczenia i powrotu do zdrowia. W szpitalu od lat działa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Odbywają się tu koncerty, występy i przedstawienia, organizowane charytatywnie przez zaprzyjaźnionych artystów. Mali pacjenci GCZD uczestniczą też w spotkaniach z ciekawymi ludźmi czy grają na szpitalnej konsoli.

Kategoria: Wiadomości