O uzależnieniach dziecięcych, seksualności i neurotajemnicach

piątek 13 kwietnia 2018
 • Prelegentki - wykwalifikowane specjalistki, które poprowadzą dla Was prelekcje dot. zdrowia, bezpieczeństwa i wychowania dzieci (fot. mat. ekspertek)
  Prelegentki - wykwalifikowane specjalistki, które poprowadzą dla Was prelekcje dot. zdrowia, bezpieczeństwa i wychowania dzieci (fot. mat. ekspertek)
 • Wioletta Przenniak-Cołta - coach ACC Certyfikowany ICF, twórca portalu LudzkiRodzic.pl (fot. archiwum zdjęć W. Przenniak-Cołty)
  Wioletta Przenniak-Cołta - coach ACC Certyfikowany ICF, twórca portalu LudzkiRodzic.pl (fot. archiwum zdjęć W. Przenniak-Cołty)
 • Danuta Przybyłko, ubiegłoroczna zdobywczyni 1. miejsca w woj. śląskim w ogólnopolskim konkursie „Położna na medal” (fot. archiwum zdjęć D. Przybyłko)
  Danuta Przybyłko, ubiegłoroczna zdobywczyni 1. miejsca w woj. śląskim w ogólnopolskim konkursie „Położna na medal” (fot. archiwum zdjęć D. Przybyłko)
 • Ewa Kostoń - absolwentka podyplomowych studiów z zakresu edukacji seksualnej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Założycielka strony NieWierzeWBociana.pl (fot. archiwum zdjęć E. Kostoń)
  Ewa Kostoń - absolwentka podyplomowych studiów z zakresu edukacji seksualnej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Założycielka strony NieWierzeWBociana.pl (fot. archiwum zdjęć E. Kostoń)
 • Anna Wierzbicka, położna środowiskowo-rodzinna z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem (fot. archiwum zdjęć A. Wierzbickiej)
  Anna Wierzbicka, położna środowiskowo-rodzinna z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem (fot. archiwum zdjęć A. Wierzbickiej)
 • Dr nauk o zdrowiu Ewa Szmaj - kosmetolog (fot. archiwum zdjęć E. Szmaj)
  Dr nauk o zdrowiu Ewa Szmaj - kosmetolog (fot. archiwum zdjęć E. Szmaj)
 • Po lewej - Ewelina Ozimek, dietetyk kliniczny, po prawej - Katarzyna Franke - certyfikowany Doradca Noszenia w chustach i nosidłach miękkich ClauWi (fot. archiwum zdjęć specjalistek)
  Po lewej - Ewelina Ozimek, dietetyk kliniczny, po prawej - Katarzyna Franke - certyfikowany Doradca Noszenia w chustach i nosidłach miękkich ClauWi (fot. archiwum zdjęć specjalistek)
 • Ewa Bensz-Smagała - pedagog i doradca zawodowy, specjalizuje się w szkoleniach dla rad pedagogicznych m.in. z zakresu neurodydaktyki. Właścicielka LuckyMind.pl (fot. archiwum zdjęć E. Bensz-Smagały)
  Ewa Bensz-Smagała - pedagog i doradca zawodowy, specjalizuje się w szkoleniach dla rad pedagogicznych m.in. z zakresu neurodydaktyki. Właścicielka LuckyMind.pl (fot. archiwum zdjęć E. Bensz-Smagały)
Między innymi takie tematy będą poruszane w strefie prelekcji podczas targów SILESIA BAZAAR Kids vol.6, które odbędą się w niedzielę 15 kwietnia. Cieszymy się, że możemy współtworzyć to wydarzenie i wraz z ekspertami przygotować dla Was solidną dawkę praktycznej wiedzy. Zobaczcie co, gdzie i kiedy.

Przygotowaliśmy dla Was 3 specjalne strefy - dwie wykładowe, dużą i małą oraz specjalną strefę konsultacji, gdzie będziecie mogli zadać naszym ekspertom nurtujące Was pytania dotyczące dzieci i rodzicielstwa.
 

STREFA DUŻA

11.00-12.00  prelegentka׃ Iwona Hildebrandt - psycholog, biegły sądowy, terapeuta uzależnień z Pracowni Badań Psychologicznych "Twój Balans".      

Temat: Uzależnienia dzieci. Bajki, gry komputerowe, aplikacje na smartfony - zaczyna się niewinnie, a kończy ciężkim uzależnieniem. Dowiemy się jak rozpoznać niebezpieczeństwo, co robić, jak zapobiegać. Będzie też mowa o używkach i dopalaczach.
 

12.15-13.15 prelegent׃ka Wioletta Przenniak-Cołta - coach ACC Certyfikowany ICF, twórca portalu LudzkiRodzic.pl.

Temat: Jak wychowywać bez kar, nagród i złości? Jak i czy w ogóle dyscyplinować dzieci, dlaczego kary i nagrody nie są dobrym sposobem wychowawczym, jak radzić sobie ze złością swoją i dziecka?

 

13.30 - 14.30 prelegentka: Ewa Szmaj- dr nauk o zdrowiu, EwaSzmaj.pl.

Temat: Pielęgnacja skóry podczas ciąży - jak zapobiegać pękającym naczynkom, powstawaniu żylaków i przetłuszczaniu włosów, jakie zabiegi kosmetyczne i kosmetyki można stosować w ciąży, a jakich należy unika? Dla uczestniczek warsztatów przewidziane są niespodzianki: rabaty na zabiegi kosmetyczne i voucher o wartości 300 zł do wykorzystania w gabinecie kosmetycznym.
 

14:30-15:30 prelegentka: Ewa Kostoń - absolwentka podyplomowych studiów z zakresu edukacji seksualnej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Założycielka strony NieWierzeWBociana.pl.

Temat: Seksualność dzieci. Temat trudy, a dla wielu rodziców niepokojący. Nasz ekspert opowie o masturbacji dziecięcej i innych zachowaniach seksualnych, o czynnikach mogących zaburzyć rozwój psychoseksualny i o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o seksie. Ze względu na delikatny charakter tematu, dzieci nie mogą towarzyszyć rodzicom - zapraszamy je do strefy warsztatów, która również będzie bardzo bogata.
 

15.45-16.45 prelegentka: Ewa Bensz-Smagała - pedagog i doradca zawodowy, specjalizuje się w szkoleniach dla rad pedagogicznych m.in. z zakresu neurodydaktyki. Właścicielka LuckyMind.pl.

Temat: Neurotajemnice, czyli jak uczy się mózg dziecka – warsztaty dla rodziców. Podczas warsztatów dowiemy się, jak wykorzystać potencjał naturalnej ciekawości poznawczej dzieci i chłonność ich umysłów.

 

STREFA MAŁA

11.00 - 12.00 prelegentka: Katarzyna Franke - certyfikowany Doradca Noszenia w chustach i nosidłach miękkich ClauWi.

Temat: Chusty i nosidła - niezbędnik początkującego rodzica. Skarbnica wiedzy dla wszystkich rodziców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z chustonoszeniem. Pomoc w wyborze chusty, korekta wiązania.
 

12.15-13.15 prelegentka: Ewelina Ozimek - dietetyk kliniczny.

Temat: Prawidłowe odżywianie dzieci. Rozszerzanie diety i dziecięcy jadłospis często spędzają rodzicom sen z powiek. Nasz ekspert opowie, jakie są najczęstsze mity i błędy w diecie maluchów, na jakie składniki pokarmowe należy zwracać szczególną uwagę oraz co zrobić, by „niejadek zjadł obiadek”.

13.30 - 14.30 prelegentka: Ewa Bensz-Smagała - pedagog i doradca zawodowy, specjalizuje się w szkoleniach dla rad pedagogicznych m.in. z zakresu neurodydaktyki. Właścicielka LuckyMind.pl.

Temat: Umysł jak Ferrari – warsztaty technik pamięciowych dla dzieci. Co wspólnego ma konik morski ze śrubokrętem? Czy Bolesław Chrobry umiał jeździć na słoniu? Takie i inne historie mogą być idealnym uzupełnieniem codziennej nauki. W jaki sposób? Z wykorzystaniem technik pamięciowych. Dzieci będą miały możliwość dowiedzieć się tego podczas warsztatów.

 

14.30-15.30 prelegentki: Danuta Przybyłko (ubiegłoroczna zdobywczyni 1. miejsca w woj. śląskim w ogólnopolskim konkursie „Położna na medal”) oraz Anna Wierzbicka. Położne środowiskowo-rodzinne.

Temat: Przygotowanie do porodu. Położne wyjaśnią wszystko - od aspektów formalnych po psychofizyczne - tak, aby poród przebiegał sprawnie, prawidłowo i jak najmniej boleśnie.
 

15.45-16.45 prelegentka: Ewa Kostoń - absolwentka podyplomowych studiów z zakresu edukacji seksualnej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Założycielka strony NieWierzeWBociana.pl.

Temat: „Nie pójdę z nieznajomym” - warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat. Kształtowanie właściwych postaw i odpowiedniego reagowania podczas kontaktu z nieznajomą osobą i w sytuacji zgubienia się mogą uratować nasze dzieci od poważnego niebezpieczeństwa. Warsztaty, w których udział jest właściwie obowiązkowy.

 

STREFA KONSULTACJI

12.15-13.15        psycholog Iwona Hildebrandt

13.30 - 14.30      certyfikowany coach Wioletta Przenniak-Cołta

14.30-15.30        dr nauk o zdrowiu Ewa Szmaj

15.45-16.45        położne środowiskowo-rodzinne Danuta Przybyłko, Anna Wierzbicka

Wszystkie prelekcje i konsultacje ze specjalistkami są bezpłatne.

Tagi mody i dizajnu Silesia Bazaar Kids vol. 6 odbędą się 15 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdziecie w tekście: Inny niż wszystkie rodzinny festiwal mody i dizajnu, a także na profilu wydarzenia na Fb.

Kategoria: Warsztaty