PoDziel się zbędnymi rzeczami

wtorek 4 czerwca 2019
  • Celem projektu jest zachęcanie do „upcyklingu” (fot. mat. pixabay)
    Celem projektu jest zachęcanie do „upcyklingu” (fot. mat. pixabay)
Masz w domu niepotrzebne, ale w dobrym stanie rzeczy? - możesz dać im nowe życie oddając je lub wymieniając w PoDzielniku. Trafiają tu ubrania, zabawki, książki oraz drobne sprzęty agd. Ideą tego nowego miejsca jest m.in ograniczenie konsumpcjonizmu.

Celem projektu jest zachęcanie do „upcyklingu”, czyli dawania starym przedmiotom nowego życia. To również propagowanie ekologicznych i ekonomicznych zachowań. W tym miejscu ludzie przychodzą z ubraniami, a wychodzą np. z poręczną maszyną do szycia.

PoDziel się lub zabierz za darmo

W PoDzielniku można oddać rzeczy, które mogą okazać się przydatne innej osobie. Przyjmowane są ubrania, książki, biżuteria, gry i zabawki, drobne sprzęty agd np. lampka, żelazko . Ważne jest, aby przedmioty były niezniszczone, tak by mogły służyć innej osobie. Nie przyjmowane są rzeczy wielkogabarytowe, żywność i leki.

Integracja ludzi

Miejsce powstało w ramach Programu Aktywności Lokalnej „Bogucice – moje miejsce na ziemi”. PoDzielnik spełnia również ważną rolę integracji ludzi. Na miejscu można spotkać się z organizatorem społeczności lokalnej. Rzeczy mogą oddawać lub zabierać nie tylko mieszkańcy tej dzielnicy Katowic. Miejsce działa od 14 maja tego roku, a już cieszy się dużą popularnością. W ostatnie dwa wtorki odwiedziło je około 60 osób.

PoDzielnik mieści się przy ul. Markiefki 64 w Katowicach-Bogucicach. Jest czynny w każdy wtorek w godz. 9-15.

Kategoria: Wiadomości