Zamknięcie hematologii i onkologii dziecięcej w Chorzowie

niedziela 4 sierpnia 2019
  • Oddział hematologii i onkologii dziecięcej nie będzie pracował przez okres 3 miesięcy (fot. mat. pixabay)
    Oddział hematologii i onkologii dziecięcej nie będzie pracował przez okres 3 miesięcy (fot. mat. pixabay)
Zawieszono działalność dziecięcego oddziału hematologii i onkologii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Powód - brak lekarzy. 9. leczonych tam dzieci przetransportowano do innych placówek.

Działalność oddziału hematologii i onkologii dziecięcej została zawieszona z dniem 1 sierpnia. Dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie Jerzy Szafranowicz poinformował, że wszyscy mali pacjenci mają zapewnioną kontynuację leczenia - 21 pacjentów zostaje w Chorzowie. Będą leczeni w naszej poradni hematologicznej, która normalnie funkcjonuje. Dla pozostałych znaleźliśmy miejsca głównie w śląskich szpitalach. 9 dzieci, które wymagały stałego leczenia szpitalnego, otrzymały opiekę w placówkach w Zabrzu, Katowicach-Ligocie i Krakowie.

Brak lekarzy specjalistów

Aktualnie trwa intensywne poszukiwanie ordynatora i zastępcy ordynatora. - Korzystaliśmy z możliwości ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej: specjalistycznej, onkologicznej. Prowadzimy spotkania z lekarzami, zachęcamy, pokazujemy bazę lekarską, diagnostyczną. Oczywiście prowadzimy też negocjacje finansowe - podkreśla dyrektor Szafranowicz. W okresie zawieszenia działalności, pracownicy oddziału zostali przeniesieni na inne oddziały szpitala w Chorzowie. Jak na razie oddział hematologii i onkologii dziecięcej nie będzie pracował przez okres 3 miesięcy.

Oddział hematologii i onkologii dziecięcej mieści się przy ul. Truchana w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Kategoria: Wiadomości