W Bytomiu urodziły się pięcioraczki

czwartek 25 lipca 2019
  • Pięcioraczki przyszły na świat na przełomie 24. i 25. tygodnia ciąży (fot. pixabay)
    Pięcioraczki przyszły na świat na przełomie 24. i 25. tygodnia ciąży (fot. pixabay)
To niezwykłe narodziny - zdarzają się raz na 52,2 milionów ciąż. Czterej chłopcy i dziewczynka są wcześniakami. Ich stan jest ciężki, lekarze walczą o ich życie.

Pięcioraczki przyszły na świat 23 lipca w bytomskim szpitalu. Maluchy to Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon. Rodzeństwo urodziło się na przełomie 24. i 25. tygodnia ciąży. Rodzice pochodzą z gminy Olsztyn niedaleko Częstochowy, ale na poród wybrali Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu.

Stan dzieci ciężki, powód - skrajne wcześniactwo

Szpital prosi o spokój i zrozumienie - Niestety w tym momencie nasi neonatolodzy nie są w stanie podać więcej szczegółów związanych ze stanem zdrowia pięcioraczków z uwagi na fakt, iż dzieci urodziły się z ciąży mnogiej, ciąży wysokiego ryzyka zakończonej skrajnym wcześniactwem. Zarówno mama, jak i dzieci wymagają spokoju, wsparcia, a wcześniaki wzmożonej, wysokospecjalistycznej opieki medycznej. Szczegółowych informacji lekarze będą mogli udzielać dopiero po upływie ok. 3 tygodni od urodzenia, kiedy stan dzieci będzie w miarę stabilny. Prosimy o wsparcie duchowe dla rodziców i ich maleństw ponieważ to zarówno szczęśliwy, jak i trudny dla nich czas... czas niepewności, strachu, walki o każdy dzień... czas wymagający cierpliwości, nadziei i spokoju - informuje na swoim profilu na Fb.

Śląskie Centrum Perinatologii

Bytomska neonatologia posiada III stopień referencyjności. Na terenie Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu działa od 2016 roku Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu. Przyjmowane są tutaj pacjentki w ciążach wysokiego ryzyka. Szpital jest też jednym z niewielu w Europie, w którym wykonuje się operacje na płodzie.

Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu mieści się przy ul. Stefana Batorego 15.

Kategoria: Wiadomości