Podróż w czasie w Kolejkowie

wtorek 15 października 2019
  • Zwiedzający wystawę zobaczą m.in. parowiec Western River pływający po rzece Missisipi (fot. mat. organizatora)
    Zwiedzający wystawę zobaczą m.in. parowiec Western River pływający po rzece Missisipi (fot. mat. organizatora
  • Na wystawie regularnie pada deszcz (fot. mat. organizatora)
    Na wystawie regularnie pada deszcz (fot. mat. organizatora)
  • Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce (fot. mat. organizatora)
    Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce (fot. mat. organizatora)
Czeka na Was Dziki Zachód, wyprawa Krzysztofa Kolumba do Ameryki, najpopularniejsze miejsca na Śląsku i wiele innych. To jednak dopiero początek przygody. Na tej niezwykłej wystawie regularnie pada deszcz, ale spokojnie samo zwiedzanie odbywa się suchą stopą.

Odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach sceny z życia codziennego, to znak rozpoznawczy cudownego świata w miniaturze. W Kolejkowo w Gliwicach można zobaczyć charakterystyczne miejsca na Śląsku m.in. Nikiszowiec, Hutę Pokój w Rudzie Śląskiej, Kopalnie Węgla Kamiennego Szombierki czy gliwicki ratusz.

Klimat rodem z Westernu

W podróż w czasie zwiedzających zabierze wystawa „ Dzikie Gliwice”. Miejsce wzorowane na początkach Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie Indianie toczyli pojedynki z kowbojami, powstawała kolej żelazna, a w miasteczkach toczyło się barwne życie towarzyskie. Dzieci i dorośli będą mogli poczuć się jak prawdziwi rewolwerowcy, przyglądając się sytuacjom znanym z filmów. Zobaczą parowiec Western River pływający po rzece Missisipi oraz braci Wright przygotowujący się do pierwszego udanego lotu samolotem.

Wyprawa Krzysztofa Kolumba

Odwiedzający wystawy tematyczne spotkają się z Krzysztofem Kolumbem, staną się kibicem w trakcie rajdu samochodowego, czując na własnej skórze smak rywalizacji, lub przyjrzą się U-Bootom w trakcie załadunku torped w doku. Tu podróże w czasie są na porządku dziennym.

Uwaga nadciąga burza!

Nad tętniące życiem miasto od czasu do czasu nadchodzi burza. Trzeba szukać schronienia, wyciągać parasol i przeczekać ulewę. Wiedzą o tym doskonale mieszkańcy Kolejkowa. Na wystawie regularnie pada deszcz. Jest to jedyna taka atrakcja w Polsce.

Miniatury 365 dni w roku

Kolejkowo znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna (ul. Pszczyńskiej 315) w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kategoria: Zwiedzanie