Darmowa podróż podczas ferii, nawet za granicę

środa 8 stycznia 2020
  • W poprzednim roku akcja cieszyła się sporą popularnością (fot. mat. Koleje Śląskie)
    W poprzednim roku akcja cieszyła się sporą popularnością (fot. mat. Koleje Śląskie)
W czasie ferii dzieci i młodzież będą mogły podróżować Kolejami Śląskimi całkowicie za darmo. Wystarczy ważna legitymacja szkolna. W ubiegłym roku z bezpłatnej podróży skorzystało ponad 150 tysięcy osób.

Oferta będzie obowiązywała od 11 do 26 stycznia, czyli w czasie ferii zimowych dzieci z województwa śląskiego. W ubiegłym roku pomysł darmowej podróży cieszył się dużym zainteresowaniem. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. 

Zasady podróżowania

Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać dzieci i młodzież z całej Polski. Aby móc podróżować za darmo Kolejami Śląskimi, wystarczy podczas kontroli okazać ważną legitymację szkolną. Z bezpłatnych przejazdów mogą również korzystać najmłodsi – wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek. Dzieci do 4. roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

Darmowa podróż do Czech

Młodzi pasażerowie mogą w tym roku również bezpłatnie podróżować za granicę - do czeskiego Bohumina. Otwarto również nowe połączenia do Kluczborka. Promocja obejmuje wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie. Wyjątkiem są pociągi specjalne Ornak do Zakopanego, które są wyłączone z akcji na całej relacji.

Dodatkowe atrakcje

Wśród dodatkowych atrakcji mali miłośnicy kolei znajdą m.in. zwiedzanie bazy kolejowej przy ul. Raciborskiej w Katowicach. Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania pracy kolejarzy „od kuchni”. Zwiedzający będą mogli m.in. na własne oczy zobaczyć, jak wiele czynności trzeba wykonać, by wyprawić pociąg w podróż.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczną się 13, a zakończą 26 stycznia. Jak je spędzić? Znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, m.in. zimowiska na zamku, obozy narciarskie w Tatrach, piłkarskie wyłaniające zawodników do sparingów z Bayernem Monachium czy naukowe z rurociągami parowymi i pneumatycznym ping-pongiem.

Ferie 2020 – najciekawsze propozycje stacjonarne i wyjazdowe