W Kolejkowie już wiosna, a nawet lato

piątek 28 lutego 2020
  • Strajk w Kolejkowie (fot. mat. organizatora)
    Strajk w Kolejkowie (fot. mat. organizatora)
W Kolejkowie w ciągu dnia mieszkańcy pracują, robią zakupy, zwiedzają. Gdy zapada zmrok rozświetlają swoje mieszkania i oddają nocnemu życiu. Kolejkowiczanie żyją także zgodnie z rytmem pór roku. W miniaturowym świecie już widać wiosnę.

Zima potrafi być piękna, ale gdy ciągnie się za długo, przestaje się podobać. W Kolejkowym  świecie również każdy marzy o słonecznej pogodzie.

Bunt na pokładzie

Pragnienie dłuższych dni, gorących promieni słońca i bezchmurnego nieba skłoniła miniaturowych mieszkańców do strajku. Odziani w żółte stroje i  wyposażeni w wesołe banery rozpromienieni Kolejkowiczanie wyszli na ulice skandując żądania dostępu do słońca. - Chcemy słońca! Chcemy słońca! - krzyczeli wniebogłosy. Jesteście ciekawi czy ich żądania zostały spełnione? Najlepiej przekonać się samemu.

Kolejkowe pory roku

Kolejkowo to miniaturowy świat i tak jak w prawdziwym życiu, tak i tu są równoległe pory roku. W jednej części ostra zima, w drugiej - wiosna w pełni, a lokalni mieszkańcy leniuchują na Rodos. Jedni żądają słonecznej pogody, inni wygrzewają się w zielonych ogródkach, a jeszcze inni muszą szykować się... do zimy.

Miniatury 365 dni w roku

Kolejkowo znajduje się w C.H. Europa Centralna (ul. Pszczyńska 315) w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, w godz. 10-18, także w niedziele niehandlowe i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci i młodzieży uczącej się, emerytów, rencistów oraz osób niepełnosprawnych wraz z jednym opiekunem). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kategoria: Zwiedzanie