Zobacz, jak działa ludzkie oko

środa 26 lutego 2020
  • Wystawa edukacyjna "Kątem Oka" znajduje się w Gemini Park Tychy (fot. mat. organizatora)
    Wystawa edukacyjna "Kątem Oka" znajduje się w Gemini Park Tychy (fot. mat. organizatora)
  • Z pomocą eksponatów będzie można samemu wykonać eksperymenty (fot. mat. organizatora)
    Z pomocą eksponatów będzie można samemu wykonać eksperymenty (fot. mat. organizatora)
  • Eksponaty pomogą zrozumieć działanie ludzkiego oka (fot. mat. organizatora)
    Eksponaty pomogą zrozumieć działanie ludzkiego oka (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 26 lutego 2020 - poniedziałek 9 marca 2020
Gdzie: Tychy
Czy wszystko to co widzimy jest prawdą? Jak skomplikowanym narządem jest ludzki wzrok, przekonacie się odwiedzając wystawę „Kątem Oka”. Znajdziecie tu interaktywne eksponaty stworzone przez naukowców oraz ciekawe eksperymenty.

Wystawa edukacyjna „Kątem Oka” przedstawia świat optyki, pokazując jak złożonym narządem zmysłu jest oko. Oglądając eksponaty i uczestnicząc w eksperymentach z zakresu optyki, fizyki i neurologii, zwiedzający dowiedzą się m.in. jak działają nasze oczy, jak powstają kolory, a także jakie właściwości ma światło.

Pierwsza taka wystawa na Śląsku

W zrozumieniu działania ludzkiego oka pomogą interaktywne eksponaty, wśród nich widmo i model przestrzeni barw, studnia nieskończoności, magiczne biurko, lewitująca piłka czy też największy na świecie piksel. Z ich pomocą będzie można samemu wykonać eksperymenty, bawić się i poznawać. Za ich stworzenie odpowiadają eksperci, którzy pracowali nad ekspozycjami m.in. Centrum Nauki Experimentatatorium w Moskwie, Centrum Nauki Hewelium w Gdańsku czy Małopolskiego Centrum Nauki „Cogiteon”.

Interaktywna ekspozycja będzie dostępna w godz. 9-20 do 9 marca w Gemini Park Tychy (ul Towarowa 2c). Wstęp jest bezpłatny. Szczegóły znajdziecie na stronie centrum

Kategoria: Wydarzenia