Poćwicz refleks i równowagę na nowym pumptrucku

środa 9 września 2020
  • Fot. mat. MZUK w Gliwicach
    Fot. mat. MZUK w Gliwicach
Tor jest zamkniętą pętlą o długości około 120 metrów, po której można jeździć w obu kierunkach. Z pewnością ucieszy rowerzystów oraz miłośników ekstremalnej jazdy na hulajnogach i rolkach. Tuż obok znajdziecie plac zabaw, boisko i siłownię zewnętrzną.

W Gliwicach powstaje nowa strefa sportu i rekreacji (przy ul. Dzionkarzy, obok pływalni Neptun). W ramach inwestycji można już korzystać z siłowni zewnętrznej, placu zabaw, boiska, a od kilku dni z pumptrucku. Już niebawem ruszą pracę przy zaplanowanym nieopodal street workout parku. Strefa powstaje w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Rowerowy plac zabaw

Pumptrack to asfaltowy tor, na którym można jeździć na rowerze, rolkach, deskorolkach, hulajnogach. Na powierzchni nowego toru znalazło się 6 specjalnych muld i profilowane zakręty umożliwiające rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Wyposażono go również w przeszkody o wysokości do 120 cm. Tor ma kształt pętli o długości około 120 m. Skarpa pumptracku została obłożona trawnikiem, w pobliżu znajduje się ławka, kosz na śmieci i stojak na rowery. Koszt całej inwestycji wyniósł 229 tys. zł.

Nowy strett workout park

Strefę aktywnej rekreacji uzupełni strett workout park, wyposażony w drabinki, poręcze, koła gimnastyczne i zestaw drążków do ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, Na realizację tej inwestycji przeznaczono 99 630 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie można korzystać z niego już pod koniec listopada.

Kategoria: Wiadomości