Historia pewnej miłości

czwartek 31 grudnia 2020
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
„Leopantera. Historia pewnej miłości” to książka napisana przez Piotra Wilkonia, a zilustrowana przez jego ojca, cenionego na całym świecie artystę - Józefa Wilkonia. W trakcie lektury poznacie więc nie tylko historię niezwykłego uczucia, zobaczycie też niezwykle charakterystyczną twórczość tego cenionego ilustratora.

„Leopantera” to książka o ciekawej historii. Po raz pierwszy została wydana w 1991 roku w Niemczech, a dopiero po latach ukazała się ona w Polsce za sprawą wydawnictwa Media Rodzina. Publikacja polskiego wydania, to ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników mistrza Wilkonia.

Przeciwieństwa się przyciągają

Po co maluchom pisać o romantycznej miłości skoro do pierwszych poważnych zauroczeń jest jeszcze tak daleko? „Leopantera” to przecież opowieść o zauroczeniu, rodzącym się uczuciu. Jest tu nawet wątek pierwszego spotkania z rodzicami partnera, a na zakończenie pojawiają się dzieci. Z drugiej strony jest to opowieść opowiedziana w sposób niezwykle uniwersalny, który sprawia, że z tekstu wyniesie coś każdy czytelnik, bez względu na wiek. Dla malucha to opowieść o zwierzakach. Opowieść o przyjaźni, mimo różnic, mimo przeszkód. Każde dziecko przeżywa fascynację swoimi przyjaciółmi, przedszkolne przyjaźnie i zauroczenia są przecież dla nich niezwykle ważne. I każde z nich jest czasem jak leopard czekający niecierpliwie na spotkanie, niemogący zasnąć z emocji, nierozumiejący drugiej strony. W tej opowieści pełnej przeciwności losu, wszystko dobrze się kończy.

Opowieść o sile uczuć

Dzięki ilustracjom Józefa Wilkonia opowieść ma oniryczny charakter, jest trochę jak sen, baśń w magicznym świecie. Ta atmosfera cudownie pasuje do tonu opowieści tworząc bardzo angażującą, wzruszającą całość. Historia o leopardzie i pumie to opowieść idealna do wspólnego czytania. Bez trudu przeczytacie całość za jednym razem. Książka dedykowana jest przede wszystkim młodszym czytelnikom w wieku przedszkolnym, ale jej uniwersalnych charakter sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Kategoria: Recenzje książek