Sprawdź, kiedy będą dni wolne w roku szkolnym 2021/2022

czwartek 2 września 2021
Początek roku szkolnego za nami. Plany lekcji już rozdane, teraz czas zaplanować dni wolne i zorganizować sobie urlop. Kiedy możemy liczyć na ustawowo wolne dni w roku szkolnym 2021/2022, kiedy ferie? Szczegóły w tekście.

Jak co roku dniem wolnym od nauki będzie 14 października (czwartek) – Dzień Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela). Pierwszy długi weekend można zaplanować 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych, który przypada w poniedziałek. Kolejnym wolnym dniem od nauki jest 11 listopada – Święto Niepodległości. Przypada w czwartek, ale prawdopodobnie większość szkół będzie miało również wolny piątek. Przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 31 grudnia. Dla wielu osób będzie dłuższa (1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym, który w tym roku wypada w sobotę). 6 stycznia (czwartek) święto Trzech Króli, to również dzień wolnym od nauki. Ferie w województwie śląskim zaplanowano na 14-27 lutego.

Drugi semestr

Wiosenna przerwa świąteczna (14-19 kwietnia) to pierwsze wolne dni w drugim semestrze. Majówka w 2022 r. będzie długa – 1 maja wypada w niedzielę, a 3 maja we wtorek. Uczniowie szkół podstawowych dodatkowe dni wolne będą mieć podczas egzaminów ósmoklasistów (Ministerstwo Edukacji wprowadziło zmianę, według której egzaminy będą odbywały się w maju). Ostatnim dniem szkoły będzie piątek 24 czerwca, po nim rozpoczną się wakacje.
Aktualny kalendarz szkolny znajdziecie na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie półkolonii, kursów i różnych aktywności. Znajdziecie tu m.in. warsztaty filmowe, nieziemskie projektowanie, półkolonie z klockami LEGO, naukę jazdy na łyżwach, naukę pływania, a także wykaz najlepszych (również sztucznie naśnieżanych) górek w regionie. Zobaczcie.  

Ferie 2022 - najciekawsze propozycje z regionu