Urodziło Ci się dziecko, zasadź drzewo

środa 2 marca 2022
Jak upamiętnić wyjątkowy dzień narodzin swojego dziecka? Można zasadzić drzewo, które będzie rosło razem z pociechą. Mieszkańcy Tychów mają ku temu okazje. Miasto organizuje bezpłatną akcję sadzenia drzew. Przygotowano kilka lokalizacji. Wystarczy się zapisać.

Mieszkańcy Tychów, którym urodziło się dziecko w 2021 roku, mogą upamiętnić ten moment tradycyjnym posadzeniem drzewa. To również działanie na rzecz środowiska i poprawy jakości powietrza w mieście. 

Bezpłatne sadzonki

Wydarzenie zaplanowane jest na połowę maja, ale chętni mogą już teraz zapisywać się po sadzonki. O udziale w akcji decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu nasadzenia organizatorzy przygotują niezbędne narzędzia i wyposażenie. Na miejscu będą pracownicy Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, którzy posłużą fachowymi radami. Drzewka będą sadzone w Parku Górniczym, Parku Niedźwiadków, Parku Suble, w Rodzinnym Parku bł. Karoliny, Parku Miejskim Solidarności, przy deptaku na osiedlach N-O oraz na ulicach Nad Jeziorem i Burschego. Wybór lokalizacji jest możliwy podczas wypełnienia formularza.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz internetowy. To pierwsza tego typu akcja w Tychach, która będzie kontynuowana w kolejnych latach. 

Kategoria: Wiadomości