W ciąży i w połogu maszeruj z kijkami

wtorek 18 marca 2014
  • Ruch, w przypadku prawidłowo przebiegającej ciąży, jest wskazany, dlatego warto wybrać się do Parku Zadole i pomaszerować wspólnie z innymi ciężarnymi (fot. materiały Misia Kuleczki)
    Ruch, w przypadku prawidłowo przebiegającej ciąży, jest wskazany, dlatego warto wybrać się do Parku Zadole i pomaszerować wspólnie z innymi ciężarnymi (fot. materiały Misia Kuleczki)
Nordic walking, czyli spacery z kijkami, to aktywność wprost idealna dla przyszłych i świeżo upieczonych mam. A ponieważ najraźniej maszerować w towarzystwie, projekt Świadome Rodzicielstwo „Miś Kuleczka” zaprasza na wspólne wyprawy po Parku Zadole.

Aktywność, zwłaszcza na świeżym powietrzu, jest ważna w ciąży, a także pomaga odzyskać formę i szczupłą sylwetkę po porodzie. Nie każdą dyscyplinę sportu można jednak uprawiać w tym okresie bezpiecznie. Na szczęście nordic walking jest wprost stworzony dla kobiet w ciąży i połogu. Specjalne kije pomagają paniom utrzymać zaburzoną w ciąży równowagę, odciążają noszące dodatkowy ciężar nogi i angażują do wysiłku mało aktywną podczas zwykłego spaceru górną część ciała. W ten sposób wzmacniają się mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała oraz powiększającego się brzuszka, poprawia się krążenie krwi, a kalorie spalają się intensywniej. Nordic walking zapobiega typowym w ciąży dolegliwościom, jak bóle i skurcze mięśni oraz żylaki. Ćwiczenia na świeżym powietrzu dotleniają również organizm, relaksują i ułatwiają zasypianie, z czym wiele pań w ciąży ma trudności.

Specjaliści, współpracujący z Misiem Kuleczką opracowali specjalny program ćwiczeń, dopasowany do potrzeb i możliwości kobiet w ciąży i połogu. Panie spotykają się w każdą sobotę o 8.30 w Katowicach przy ul . Śląskiej 75, obok restauracji Panorama i rozpoczynają od rozgrzewki. Potem maszerują parkowymi ścieżkami i kończą trening ćwiczeniami rozciągającymi i wyciszającymi. Mile widziane są całe rodziny, z niemowlętami w chustach lub nosidłach. Koszt udziału w marszu to 15 zł od osoby i 25 zł od pary. Na miejscu można wypożyczyć kije. Zapisy: tata@miskuleczka.pl

Kategoria: Aktywna rekreacja