Woskowijki, sadzenie kwiatów i ekoludki na warsztatach

piątek 22 kwietnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 23 kwietnia 2022 - niedziela 24 kwietnia 2022
Gdzie: Zabrze
„Mniej znaczy więcej” to zabrzańskie hasło Tygodnia Ziemi. W ramach święta naszej planety odbędą się m.in. rodzinne ekowarsztaty. W trakcie zajęć będzie można uszyć ekoworeczki na jedzenie lub zasadzić kwiaty.

Tegoroczna edycja Tygodnia Ziemi w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu realizowana jest pod hasłem „Mniej znaczy więcej”. W centrum uwagi znalazła się kwestia betonowania miast, coraz większej wycinki lasów, marnowania żywności, zakupoholizm, spożywania nadmiernej ilości mięsa, a także naszego stosunku do otaczającej nas przestrzeni, zwierząt i ludzi.

Rodzinne ekowarsztaty

W ramach obchodów Tygodnia Ziemi w Sztolni Królowa Luiza odbędą się ekologiczne warsztaty dla rodzin z dziećmi. W trakcie zajęć będzie można wyprodukować woskowijki czyli bawełniane ściereczki, które są zabezpieczone woskiem pszczelim. To ekologiczna alternatywa dla foliowych woreczków. W programie warsztatów znajdzie się również: nasadzenie kompozycji kwiatowych, szycie ekoworeczków na jedzenie oraz tworzenie ekoludków.

Warsztaty odbędą się 23-24 kwietnia w Parku 12C w godz. 10-17 (ul. Mochnackiego 12) w Zabrzu. Wstęp bezpłatny. Informację o wydarzeniu znajdziecie na stronie Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Kategoria: Wydarzenia