Słowiańska wioska pełna atrakcji

poniedziałek 20 czerwca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB TCK
    fot. archiwum zdjęć FB TCK
Kiedy: 
  • sobota 25 czerwca 2022
Będziecie mogli wziąć udział w licznych warsztatach, posłuchać fascynujących opowieści czy też zatańczyć przy dźwiękach folkowej muzyki. Zapowiada się niezwykła podróż w czasie.

To plenerowa impreza dla całych rodzin - „Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian”. Teren przy Tarnogórskim Centrum Kultury zamieni się w wioskę słowiańską pełną atrakcji dla małych i dużych.

Plenerowa pracownia etniczna

To seria warsztatów artystycznych inspirowanych dawnymi rodzimymi tradycjami. Zajęcia odbywać będą się w klimatycznej jurcie, wśród pięknych dźwięków i zapachów. Wszystko to, aby przenieść odwiedzających w odległe czasy. Powstaną sznurkowe ptaszki, świętojańskie naszyjniki i ornamenty na tkaninie. Bilety 10 zł (bilety do nabycia na tutaj). Dzieci poniżej 10 lat mogą uczestniczyć w zajęciach wyłącznie z opiekunem (w tym wypadku obowiązuje 1 wejściówka dla 2 osób). Materiały zapewnia organizator.

Zabawa w Osadzie Słowniańskiej

Odwiedzający będą mogli zwiedzić słowiańską wioskę, zobaczą pokazy rzemieślnicze i posłuchają opowieści o życiu codziennym dawnych Słowian. Będzie można również posłuchać średniowiecznych ballad w wykonaniu zespołu Cronica.

Wioskę słowiańską będzie można odwiedzić 25 czerwca na terenie prze Tarnogórskim Centrum Kultury (ul. Jana III Sobieskiego 7) w Tarnowskich Górach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia