Śląskie przysmaki i produkty regionalne w skansenie

środa 13 lipca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"
    fot. archiwum zdjęć FB Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 31 lipca 2022
Gdzie: Chorzów
Jak nawarzyć sobie piwa, zrobić kozi ser i rozpoznać dobra wędlinę – tego m.in. dowiecie się podczas Jarmarku Produktów Tradycyjnych. To również warsztaty lepienia pierogów i Bajkowe Skarbki Śląska.

Na Jarmarku Produktów Tradycyjnych w chorzowskim skansenie znajdziecie śląskie potrawy i produkty regionalne. Podczas kiermaszu będzie można spróbować dań i produktów, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Śląskiego. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazie wytwarzania sera z mleka koziego, warzenia piwa, wyrabiania pierogów i podpłomyków ze świeżo mielonej mąki w żarnach. Dowiedzą się, jak samemu zrobić wędlinę oraz poznają zastosowanie ziół w domowej kuchni. Na scenie będzie można zobaczyć pokaz kulinarny Michała Bazy - kucharza, ambasadora Kulinarnego Polski. W trakcie Jarmarku nie zabraknie występów zespołów folklorystycznych, a dla najmłodszych gości wystąpią Bajkowe Skarbki Śląska z przedstawieniem „O zaczarowanym źródle”.

Jarmark odbędzie się 31 lipca w godz. 12-17 w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” (ul. Parkowa 25). Bilety są w cenie: 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy. 

Kategoria: Wydarzenia