Muminki i warsztaty wyobraźni

wtorek 19 lipca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 24 lipca 2022
Gdzie: Katowice
Brak planów na weekend w mieście? Co powiecie na kino połączone z ciekawymi warsztatami. Na dużym ekranie dzieciaki zobaczą kultowe bajki ze Studia Filmów Rysunkowych lub „Pamiętniki Tatusia Muminka”.

Filmowe popołudnia dla dzieci ( w wieku od 3 lat) w katowickim kinie Kosmos to bajki ze Studia Filmów Rysunkowych. 24 lipca najmłodsi zobaczą: „Podróże Kapitana Klipera – Na tropie skarbów”, „Porwanie Baltazara Gąbki – W krainie króla Słoneczko”, „Reksio – Reksio dobroczyńca”. Po seansie odbędą się warsztaty „tu pracuje wyobraźnia” dla maluchów. Uczestnicy będą bawić się dźwiękami, ruchem i obrazem odpowiadając sobie na pytania dlaczego muchy wpadają do zupy? Albo czy surykatka może tańczyć w balecie? Jeśli pogoda dopisze zajęcia odbędą się na świeżym powietrzu.

Rodzina w kinie z Muminkami

To druga propozycja dla dzieci (w wieku od 5 lat) na niedzielę w Kosmosie. Widzowie przeniosą się do odległej krainy, a dokładnie do Doliny Muminków. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy – jego dzieciństwo było pełne przygód. „Pamiętniki Tatusia Muminka” to polska koprodukcja na podstawie ukochanych książek Tove Jansson. Sentymentalna gratka dla nieco starszych i coś całkowicie odmiennego dla młodych widzów, którzy mogą poznać Muminki na nowo. Po seansie odbędą się warsztaty „tu pracuje wyobraźnia” dla straszaków. Uczestnicy zajęć podczas zabaw plastyczno-ruchowych dowiedzą się m.in. co kryje się w kapeluszu Taty Muminka. Jeśli pogoda dopisze, zajęcia również odbędą się na świeżym powietrzu.

Filmowe popołudnie dla dzieci odbędzie się 24 lipca o godz. 15, a Rodzina w Kinie o godz. 16 w katowickim Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66). Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują zapisy: kasa@kosmos.katowice.pl. W celu zapisu konieczne jest podanie imion i nazwisk opiekuna i dziecka oraz nazwy i terminu zabaw. Zapisy przyjmowane są do 23 lipca do godz. 21. Udział w warsztatach jest możliwy jedynie z ważnym biletem na film. Zapis na warsztaty nie jest jednoznaczny z rezerwacją miejsca na seans filmowy. Ceny biletów: 8 zł – Filmowe popołudnie, 16 zł – Rodzina w kinie. Bilety możecie zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia