Ognisty Fajer z płomiennymi pokazami i warsztatami

piątek 12 sierpnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 20 sierpnia 2022
Gdzie: Chorzów
Na imprezie poznacie tajniki ognistych zawodów m.in. hutników, strażaków, kowali. W ognistej strefie warsztatowej powstaną latawce i lampiony. To również płomienne pokazy, ognisko, a do tego płonąca żyrafa.

Ognisty Fajer w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie to ponad 40 wydarzeń (w większości bezpłatnych). W programie wycieczka do prawdziwej walcowni na terenie Oddziału Huta Królewska ArcelorMittal Poland (dla osób od 15. roku życia) oraz oprowadzanie po Muzeum z przewodnikiem. Najmłodszym spodobają się warsztaty ceramiczne, tworzenia hutniczych lampionów i latawców, sensoryczne połączone z muzyką. Na zewnątrz wokół Muzeum będzie można zobaczyć, jak odlewa się brąz, pracę kowala i warsztat kominiarza. Na Fajerze nie zabraknie fojermanów w akcji (pokaz pracy straży pożarnej). Rodziny będą mogły zmierzyć się w turnieju rzutu podkową. Hitem będzie niezywkła instalacja artystyczna z użyciem ognia – płonąca żyrafa. Na zakończenie odbędzie się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i opowieścią w tle „O wszystkich językach ognia”.

Impreza odbędzie się 20 sierpnia w godz. 12-22 na terenie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (ul. Metalowców 4a). Na wybrane atrakcje konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem tel. 32 7049631 (w godzinach pracy Muzeum). Za bilet wstępu na zwiedzanie wszystkich wystaw w Muzeum w tym dniu zapłacimy tylko 5 zł. Pozostałe wydarzenia w większości są bezpłatne. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Muzeum Hutnictwa lub stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia