Zobacz w kinie przygody wikinga Tappiego i renifera Chichotka

wtorek 16 sierpnia 2022
  • fot. mat. prasowe
    fot. mat. prasowe
Kiedy: 
  • środa 24 sierpnia 2022
Gdzie: Katowice
Serial animowany na podstawie książek Marcina Mortka, najmłodsi mogą zobaczyć na dużym ekranie. Bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć. Seans jest przyjazny sensorycznie.

W katowickim Kinie Światowid mali widzowie mogą uczestniczyć w seansach przyjaznych sensorycznie. Co to oznacza? Dzieciaki w komfortowych warunkach mogą obejrzeć wybrane dla nich propozycje filmowe. Podczas projekcji na sali nie ma całkowitej ciemności, ograniczone są bodźce, nie są wyświetlane zwiastuny innych filmów, aby nie rozpraszać dziecięcej uwagi. Dzięki takim seansom kino jest dostępne dla wszystkich, a różne formy niepełnosprawności nie ograniczają miłośników kina.

Dzielny wiking i psotny renifer

Tym razem w ramach sensu przyjaznego sensorycznie dzieci zobaczą przygody Tappiego, a dokładnie cztery odcinki: „Bitwa o szepczący las”, „Kiepski poranek olbrzyma Grzmocicha”, „Leśna pułapka”, „Talenty Tappiego”. Serial to nie tylko przygody sympatycznego wikinga i jego nieodłącznego druha Chichotka. Widzowie poznają wiele innych baśniowych postaci, jak wiedźma Skrzypicha, troll Gburek, elfka Świetliczka, kruk Paplak, smoki, olbrzymy i skrzaty.

Bajkę będzie można zobaczyć 24 sierpnia o godz. 17 w kinie Światowid w Katowicach (ul. 3 Maja 7). Bilety w cenie 13 zł można zakupić online. Informację o seansie znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia