Filmowa uczta dla małych i dużych kinomanów

poniedziałek 12 września 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 24 września 2022 - sobota 1 października 2022
Gdzie: Katowice
9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wartościowe filmy, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi i artystycznymi. Na dużym ekranie zobaczycie m.in. „Yuka magiczny Kwiat”.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz katowickie Kino Światowid po raz 9. zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. To święto dla młodych widzów, widzek oraz ich opiekunów. Wydarzenie skierowane jest do dzieci od 4. roku życia. Ideą, która przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, wyróżniających się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

Filmowa pocztówka z Niderlandów
W programie znajdzie się 12 zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo sekcji (w tym jedna poświęcona opiekunom), wypełnionych dokumentami, filmami aktorskimi i animowanymi. Jak co roku Kino Dzieci przybliży kinematografię wybranego rejonu, tym razem – wraz z partnerem tej sekcji, czyli Ambasadą Królestwa Niderlandów w Warszawie – nadadzą filmową Pocztówkę z Niderlandów. W ramach Konkursu głównego widzowie zobaczą, a jurorzy ocenią, najciekawsze międzynarodowe produkcje. Niezmiennie, publiczność festiwalowych miast w plebiscycie wskaże najlepszy film festiwalu Kino Dzieci. Składy jurorskie ocenią również tytuły w Konkursie filmowych odkryć i w Konkursie krótkich dokumentów. Ponadto w programie: spotkania z reżyserkami i reżyserami filmów oraz aktorkami i aktorami dziecięcymi, warsztaty.

W Kinie Światowid w Katowicach (ul. 3 Maja 7) będzie można zobaczyć: 24 września „Za duży na Bajki” (godz. 12) i „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona” (godz. 14), 25 września „Głowa pełna Ciebie” (godz. 12) i „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” (godz.14), 26 września „ Yuka magiczny Kwiat” (godz. 16.30), 27 września „Detektyw Bruno” (godz. 16), 28 września „Najlepsze urodziny Karola” (godz. 17), 29 września „Szkoła Magicznych zwierząt” (godz.17), 1 października „Mecz o wszystko” (godz. 12) i „Lato, kiedy nauczyłem się latać” (godz. 14). Bilety w cenie 14 zł można zakupić na stronie  www.filmowanet.pl lub w kasie kina. Szczegółowe informacje z repertuarem Kina Dzieci znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia