Święto Teatrów Lalek w Katowicach

piątek 23 września 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 28 września 2022 - sobota 1 października 2022
Gdzie: Katowice
W ciągu czterech dni na scenie wystąpią zespoły z Litwy, Niemiec, Słowacji i Węgier oraz Polski. Widzowie zobaczą spektakle wykorzystujące klasyczny teatr lalek, a także jego nowoczesne, czasem eksperymentalne formy.

Po czteroletniej przerwie wraca Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Katowice Dzieciom. To już jego 14. odsłona. Festiwal ma charakter międzynarodowego konkursu, w którym wezmą udział przedstawienia dla dzieci i młodzieży, zrealizowane przez reżyserów młodego pokolenia. Myślą przewodnią tegorocznej edycji będą relacje międzypokoleniowe.

Teatr w obrotowych fotelach

Przez 4 dni dni festiwalu na scenie wystąpią zespoły z Litwy, Niemiec, Słowacji i Węgier oraz 10 teatrów polskich (w tym gospodarze - Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum). W repertuarze znalazł się klasyczny teatr lalek, ale także nowoczesne formy, jak wirtualny „Król elfów” według ballady Johanna Wolfganga Goethego z niemieckiego Puppentheater Zwickau. Widzowie będą go oglądać na obrotowych fotelach w okularach 360 stopni. Dokładny repertuar dostępny jest tutaj.

Ptaszarnia i rodzinne warsztaty

W Galerii Ateneum – po raz pierwszy w Katowicach – zaprezentowane zostaną prace laureatów kilku edycji Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub formy teatralnej „Animatus”. Na dziedzińcu Teatru pojawi się natomiast instalacja artystyczna Mony Tusz „Ptaszarnia”. Będą również akcenty edukacyjne, zaplanowano bowiem warsztaty rodzinne oraz teatralno-plastyczne inspirowane wybranymi spektaklami.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Katowice Dzieciom odbędzie się w dniach od 28 września do 1 października. Przedstawienia będą grane w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum, Pałacu Młodzieży, Teatrze Śląskim w Katowicach. Bilety na wszystkie przedstawienia są w cenie 10 zł, za wyjątkiem spektaklu „5:00 UA” – 35 zł. Bilety można zakupić w kasach teatrów lub zarezerwować telefonicznie (odbiór najpóźniej 30 min przed rozpoczęciem spektaklu). Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub Ateneum.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Naukowe, kulinarne, języka angielskiego, programowania, szybkiego czytania - oferta zajęć dodatkowych jest naprawdę spora. Gdzie zapisać pociechę, co wybrać? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, warsztatów na rok szkolny 2022/2023. Zerknijcie.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci na Śląsku