Rozświetlone atrakcje z panem od nafty

czwartek 27 października 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 13 listopada 2022
Gdzie: Gliwice
Z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza – twórcy lampy naftowej, odbędzie się impreza „Wszystko jasne!”. Na dzieciaki czeka szereg bajkowo-naukowych atrakcji. Wstęp na warsztaty i spektakle jest bezpłatny.

- Uwielbiacie dowiadywać się nowych rzeczy i wykrzykiwać „no jasne!”? A może po prostu marzycie o Generatorze Energii i czasie pełnym mądrej rozrywki? Jeśli tak, to 13 listopada musicie odwiedzić kolektyw artystyczny Lufcik na Korbkę w Arenie Gliwice i skorzystać ze wszystkich rozświetlonych atrakcji – zachęcają pomysłodawcy.

Spektakle, animacje i warsztaty

Urodziny Łukasiewicza świętowane będą od godz. 9. Podczas imprezy dzieci poznają „Pana od nafty” biorąc udział w żywiołowym performance edu – haha – cyjnym opowiadacza Mateusza Świstaka z Baśni na Warsztacie. Przekonają się czy zabawa może uczyć i czy cyrk ma coś wspólnego z rozwojem mózgu. Wezmą udział w animacjach, warsztatach z „Wodnymi stworami”, warsztatach bębniarskich, cyrkowych, spróbują swoich sił na ściance wspinaczkowej czy też posłuchają Śląskiej Bajarki. Na scenie pojawi się również OTeatr z „Bajką o gajowym Chrobotku”, a po zmroku odbędzie się ekscytujący spektakl tańca z ogniem w wykonaniu Azis Lights.

Impreza odbędzie się 13 listopada w godz. 9-20 w Arenie Gliwice (wejście od strony Małej Areny, ul. Akademicka 50). Wstęp na warsztaty i spektakle jest bezpłatny (zapisy obowiązują jedynie na zajęcia na ścianie wspinaczkowej). Dokładny program imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub Arena Gliwice.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem