Świąteczny zawrót głowy z elfami i pingwinkami

czwartek 1 grudnia 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Miejskie Centrum Kultury w Tycach
    fot. archiwum zdjęć FB Miejskie Centrum Kultury w Tycach
Kiedy: 
  • piątek 16 grudnia 2022 - niedziela 18 grudnia 2022
Gdzie: Tychy
Spektakle dla dzieci, koncerty m.in. zespołu Tulia, Sebastiana Riedla, teatr ognia, pokaz kulinarny finalisty Masterchefa, smakołyki i rękodzieło – to wszystko znajdziecie na Tyskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Świąteczna magia zagości na placu Baczyńskiego w Tychach. Jak co roku w drewnianych domkach, odwiedzający znajdą ozdoby świąteczne, wypieki, rękodzieło, wyroby regionalne. Przygotowano również wiele atrakcji dla dzieci oraz dorosłych.

Koncerty, pokazy kulinarne i ogniste show

Na jarmarku będzie można posłuchać Sebastiana Riedla w repertuarze świątecznym, bożonarodzeniowy koncert zespołu Universe czy też zespół Tulia. Na scenie pojawią się również lokalni artyści. Swoje umiejętności kulinarne zaprezentuje finalista programu Masterchef – Mateusz Krojenka, a przepisy na tradycyjną świąteczną kuchnie zdradzi Remigiusz Rączka. Pokazy kulinarne będą połączone z degustacją dań. Dodatkowo dzieci i dorosłych zachwycą pokazy ognia i rzeźbienia w lodzie.

Elfy, pingwiny i Mikołaj

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Na scenie będzie można zobaczyć muzyczne show „Pingwiny z zimowej krainy” (16 grudnia godz. 15.30), elfy opowiedzą o tradycjach ze Świętami i nauczą tańca i fińskiej piosenki (17 grudnia godz. 15), a baśniowe jasełka na wysokości oczarują pięknymi kostiumami i pirotechniką (18 grudnia godz. 15). O dobrą zabawę na jarmarku zadbają również szczudlarze i animatorzy z Teatru Mattenia.

XIV Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się 16-18 grudnia na Placu Baczyńskiego w Tychach. Dokładny program jarmarku znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Kategoria: Wydarzenia