Muzeum Górnośląskie zamieni się w Park Jurajski

poniedziałek 8 maja 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 13 maja 2023
Gdzie: Bytom
Ta Noc Muzeów będzie wyjątkowa. Zobaczycie m.in. jedyne w Europie narzędzie wykonane z ciosa młodego mamuta. Dzieciaki wezmą udział w warsztatach, na których powstaną stroje dinozaurów i dinusiowe torby.

Już w sobotę 13 maja Muzeum Górnośląskie w Bytomiu przemieni się w prawdziwy Park Jurajski. Motywem przewodnim będzie „Prehistoryczna noc”.

Noc Muzeów z dinozaurami

W programie specjalny pokaz prezentujący najstarsze narzędzia krzemienne oraz jedyne w Europie narzędzie wykonane z ciosa młodego mamuta. Zabytek, którego wiek szacowany jest na ponad 40 tysięcy lat, będzie prezentowany wyłącznie w tę jedną noc. Odwiedzający muzeum zobaczą również obozowisko paleolityczne, szczątki mamutów i nosorożców włochatych. Nie zabraknie wykładów o prehistorycznych gadach, oprowadzań, podczas których będzie można poznać m.in. zwierzyniec goszczący na bytomskich elewacjach, owady żyjące za czasów dinozaurów czy „ptasie dinozaury”.

„Dinozaurowe” atrakcje dla dzieci

Dla najmłodszych przygotowano Dinowarsztaty. Na zajęciach „Dawno temu w Bytomiu – dinodizajn” (godz. 18.15-19.15 lub 19.30-20.30) dzieci dowiedzą się jakie stwory zamieszkiwały kiedyś na terenie miasta. Będzie to również okazja, żeby stworzyć własne, oryginalne torby z dinozaurami. Drugą propozycją jest „Kamuflaż na dinozaura – warsztaty projektowania strojów rodem z Jurassic Park” (godz. 18.15-19.15 lub 19.30-20.30). Dzięki nim, każdy będzie mógł się zamienić w „prawdziwego” dinozaura i wkroczyć śmiało w świat prehistorycznych atrakcji przygotowanych w Muzeum.

Prehistoryczna Noc Muzeum odbędzie się 13 maja w godz. 18-24 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (Pl. Jana III Sobieskiego 2). Dokładny program wydarzenia znajdziecie tutaj. Na zajęcia dla dzieci obowiązują zapisy w kasie głównej pod numerem tel. 32 2818294, w. 140. Bilety na warsztaty kosztują 14 zł. Pozostałe wydarzenia są bezpłatne (poza wystawą „Skarby śląskiej szafy").

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem