Ulicznicy zabiorą Was w niezwykły świat teatru

piątek 23 czerwca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Ulicznicy
    fot. archiwum zdjęć FB Ulicznicy
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 1 lipca 2023 - sobota 29 lipca 2023
Gdzie: Gliwice
Jak co roku w lipcowe soboty w Gliwicach będzie można zobaczyć Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy. Spektakle dla dzieci i dorosłych, z Polski i z całego świata - zerknijcie co przygotowano.

To już 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach. Przedstawienia, widowiska, koncerty – każdy znajdzie coś dla siebie. Na ulicach miasta będzie można zobaczyć najciekawszych artystów z Polski, Katalonii, Chile, Węgier,Hiszpanii, Brazylii i Finlandii.

Sobotnie spotkania z teatrem

Festiwal rozpocznie się 1 lipca w Parku Chopina spektaklem dla dzieci „Gramy w zielone” Teatru Mozaika. Wieczorem na Rynku dorośli zobaczą „!Fuera!” Murmuyo (godz. 18) oraz „Wisi mi to” Pana Li (godz. 19). W kolejną sobotę 8 lipca najmłodsi będą dobrze bawić się podczas spektaklu „Dong co ma świecący nos” Teatru Uszyty, a dorośli odbędą zabawną podróż pełną miłości, imponujących akrobacji - „Social Salto” Imre Bernath (Rynek, godz. 18 i 20). W programie 15 lipca znalazł się spektakl dla dzieci Teatru Miejsca „Opowieści papierowego teatru” oraz Cia.Manolo Alcántara „Maña” (Park Chopina godz. 18 ). 22 lipca z „Ulicznikami” to przedstawienie dla dzieci „Bajki na pomoc” I co było dalej oraz pełen tańca HURyCAN „Asuelto” (Rynek, godz.18) . Ostatnia sobota Festiwalu – 29 lipca to „Danka złodziejka wakacji” Teatru Barnaby, a dla dorosłych „Dois” Luis & Pedro Sartori do Vale (Teatr Miejski godz. 19, obowiązuje rezerwacja darmowych wejściówek).

Spektakle zobaczycie w każdą sobotę lipca w Gliwicach. Dla dzieci przedstawienia będą o godz. 16 w Parku Chopina (ul. Henryka Sienkiewicza), dla dorosłych na Rynku, w Parku Chopina lub w Teatrze Miejskim. Wstęp wolny. Program dostępny jest na stronie Festiwalu. Darmowe wejściówki na spektakl w Teatrze można rezerwować w Ruinach Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) pod numerem telefonu 32 444 28 12 wew. 12, w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej ul. Składowa 8a (Centrum Przesiadkowe w Gliwicach) oraz bezpośrednio przed spektaklem w foyer Teatru Miejskiego.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa