Barbórkowe świętowanie w mieście gwarków

piątek 7 lipca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Tarnowskie Góry Srebrne Miasto
    fot. archiwum zdjęć FB Tarnowskie Góry Srebrne Miasto
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 15 lipca 2023 - niedziela 16 lipca 2023
Barbórka w środku lata? Tak, już wkrótce górnicze święto zawita do „srebrnego miasta". Wśród atrakcji dla dzieci: spektakl i warsztaty muzyczne ze Śląską Bajarką, warsztaty i występ „Śląskich Smyków".

„Barbórka w środku lata” to coroczne święto mieszkańców Tarnowskich Gór, które nawiązuje do dawnego lipcowego Bergfest – górniczego święta. To również 239. rocznica odkrycia złóż srebronośnych w szybie Rudolphine, a także wpisanie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytków miasta gwarków.

Dwa dni świętowania

Warsztaty pieśni śląskich, tworzenia górniczego czako, artystyczne czekają na wszystkich chętnych 15 i 16 lipca. Sobota to również koncerty m.in. zespołu Ligocianie i Grzegorz Płonki, Orkiestry Power of Winds. O godz.16.30 na scenie wystąpi Śląska Bajarka ze spektaklem i warsztatami dla dzieci. W niedzielę na Rynku odbędzie się widowisko „Skok przez skórkę” oraz koncert orkiestry „Śląskie Smyki” i „Sąstad”. Imprezie towarzyszyć będzie jarmark rękodzieła, zwiedzanie Muzeum Tarnowskich Gór oraz wystawa plenerowa „UNESCO tu się wszystko zaczęło”.

Górnicze święto w Tarnowskich Górach już 15 i 16 lipca. Większość wydarzeń odbędzie się na Rynku. O szczegółach wydarzenia przeczytacie na stronie: tarnowskiegory.pl.

Kategoria: Wydarzenia