Babroszki i Mubajka w Parku Śląskim

czwartek 20 lipca 2023
  • fot. archiwum zdjęć Chorzowski Teatr Ogrodowy
    fot. archiwum zdjęć Chorzowski Teatr Ogrodowy
Kiedy: 
  • poniedziałek 14 sierpnia 2023 - czwartek 17 sierpnia 2023
Gdzie: Chorzów
Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy to cykl sierpniowych spotkań z bajkami oraz warsztaty dla dzieci. Jak co roku spektakle będzie można zobaczyć na scenie w skansenie. Wstęp bezpłatny.

To już 17. sezon Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Spektakle dla dorosłych, familijne oraz dla dzieci w ramach małego ChTO. W tym roku najmłodsi przedstawienia zobaczą w chorzowskim skansenie w tygodniu, od poniedziałku do czwartku. Wydarzenie to również Dziecinada z warsztatami teatralnymi dla najmłodszych.

Repertuar małego ChTO

Spektakle dla dzieci rozpoczną się 14 sierpnia „Bajką o szczęściu” TeatruRyle. Przedstawienie (dla dzieci w wieku od 4 lat) to uniwersalna opowieść o poszukiwaniu szczęścia, historia ubogiego staruszka i trójki jego utalentowanych zwierząt: myszki, kogucika i świnki. 15 sierpnia na scenie pojawi się fenomenalny słowacki teatr PIKI z „Muubajką”. Perypetie cielątek, ich rodziców, kozy, małych świnek i złego wilka ułożą się w burzliwą momentami opowieść, przekomiczną i pełną nieprzewidzianych zwrotów akcji. Po przedstawieniu odbędzie się Dziecinada. Następnego dnia (16 sierpnia) na scenie będzie można zobaczyć Teatr Gry i Ludzie „Opowieści Wagantów”. To próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Spektakl dla dzieci od 3. roku życia. Małe ChTO zakończy występ Teatru Trip „Babroszki lecą w kosmos” - historią wesołych i żądnych przygód stworków (dla dzieci w wieku od 3 lat).

Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy odbędzie się od 14 do 17 sierpnia  o godz. 17 w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” (ul. Parkowa 25) w Parku Śląskim. 15 sierpnia spektakl Teatru Divadlo PIKI będzie można zobaczyć o godz. 15. Wstęp wolny. Dokładny repertuar znajdziecie na stronie CHTO.

Kategoria: Wydarzenia