Pan Pedro, pszczoły i opowieści o drzewach

wtorek 5 września 2023
  • Dzieciaki podczas Dnia Siedlisk Naturalnych będą mogły zagrać w grę terenową (fot. mat. organizatora)
    Dzieciaki podczas Dnia Siedlisk Naturalnych będą mogły zagrać w grę terenową (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 17 września 2023
Gdzie: Mikołów
Dzień Siedlisk Naturalnych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie zapowiada się ciekawie. W programie: gra terenowa, warsztaty przyrodnicze, cyrkowe, zajęcia przy ulach, spektakl dla dzieci i wiele innych atrakcji.

Przed nami kolejne wydarzenie w ramach „Śląskiego Kalendarza Ekologicznego” - Dzień Siedlisk Naturalnych. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych uczestników. Wśród nich: gra terenowa „Znajdź mnie”, zajęcia przyrodnicze, ekologiczne, zielarskie i kreatywne, warsztaty przy ulach. Tego dnia w ogrodzie będzie można spotkać Pana Pedro (godz. 13-14), który nauczy żonglowania w myśl segregowania oraz zobaczyć ekologiczny spektakl familijny „Tararysiapaty czyli jak Ryś wpadł w tarapaty” (godz. 16). Trochę starszym spodoba się spacer przyrodniczy „Lasotwórcy – opowieści o drzewach”. Impreza to również kiermasz rękodzieła i maszketów.

Dzień Siedlisk Naturalnych odbędzie się 17 września w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wstęp wolny. Dokładny plan wydarzenia znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia