Habakuk i Enej oraz zabawa na rodzinnym pikniku

środa 4 października 2023
  • Na scenie zagra m.in. zespół Enej (fot. archiwum zdjęć FB Enej)
    Na scenie zagra m.in. zespół Enej (fot. archiwum zdjęć FB Enej)
  • Nie zabraknie wielu kreatywnych warsztatów  (fot. mat. oragnizatora)
    Nie zabraknie wielu kreatywnych warsztatów (fot. mat. oragnizatora)
Kiedy: 
  • sobota 7 października 2023
Gdzie: Sosnowiec
Atrakcje dla dzieci, food trucki, konkursy z nagrodami, warsztaty kreatywne, gry planszowe, koncert zespołów Habakuk i Enej – tak zapowiada się piknik rodzinny „Fundusze Europejskie. Nowa Energia!” w stolicy Zagłębia.

W sobotę 7 października w sosnowieckim Parku Sieleckim odbędzie się piknik rodzinny „Fundusze Europejskie. Nowa Energia!”.

Warsztatowo w strefie beneficjenta

Dzieci ucieszą zajęcia astronomiczne z Planetarium Śląskim, podczas których powstaną rakiety pneumatyczne, lunety do obserwacji słońca. Z Bajką Pana Kleksa poznają historię węgla i stworzą piękną biżuterię, a z Fundacją Ucz się Zdrooowia poznają dobre nawyki żywieniowe. Do tego wyplatanie z wikliny koszyków, warsztaty tańca linowego, robienia wełnianych pomponów, łamigłówki przyrodnicze i wiele innych.

Koncerty i food trucki

Na scenie wystąpi zespół reggae Habakuk (godz. 18.15), a gwiazdą wieczoru będzie zespół Enej (godz. 19.45). Impreza to również strefa informacji o funduszach unijnych, strefa zdrowia dla seniorów, a także okazja do zapoznania się z tegorocznymi projektami Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu. Nie zabraknie małego co nieco - jedzenie będą serwowały food trucki. 

Piknik odbędzie się 7 października w w godz. 15-21 w Parku Sieleckim w Sosnowcu. Wstęp wolny. Informację o piknikowych atrakcjach znajdziecie na stronie miasta.

Kategoria: Wydarzenia