Robótki na paluszkach w Mamy Klubie

czwartek 26 października 2023
  • Na zajęciach powstaną bransoletki, opaski i zamotki (fot. mat. organizatora)
    Na zajęciach powstaną bransoletki, opaski i zamotki (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 16 listopada 2023
Gdzie: Chorzów
Unikalne produkty uczestnicy zajęć będą tworzyć tylko przy pomocy palców. Jest to doskonała forma arteterapii, usprawniająca dłonie i rozwijająca motorykę małą. Brak narzędzi sprawia, że to technika bezpieczna nawet dla kilkulatków.

Mamy Klub to propozycja spędzenia czasu w miłym gronie. Do klubu mogą przyłączyć się mamy, ale także babcie – organizatorzy zapraszają kobiety, które chcą stworzyć zgraną grupę i wzajemnie się wspierać. Na najbliższym spotkaniu – 16 listopada odbędą się warsztaty „Robótki na paluszkach”. W zajęciach może wziąć udział każdy, nawet jeśli wcześniej nie miał do czynienia z dzianiną. Osoby, które robią na drutach czy szydełko również mogą spróbować czegoś nowego.

Ćwiczenia na motorykę małą

Uczestnicy będą tworzyć z włoczki przy pomocy palców. Odpowiednio dobrany sposób wykonywania poszczególnych oczek pozwala usprawnić dłonie i rozwijać motorykę małą. Jest to również doskonała forma arteterapii. Robótki są wspaniałym sposobem spędzania wolnego czasu, ale mogą zostać wykorzystane jako forma rehabilitacji dłoni po urazach. Brak narzędzi sprawia, że to technika bezpieczna nawet dla kilkulatków. Na zajęciach powstaną bransoletki, opaski i zamotki czyli ciepłe ozdoby na szyję. Uczestnicy zostaną również zapoznani z techniką wykonywania pacynek, maskotek, śląskich beboków lub etui na telefon czy myjki ze sznurka. Grupa będzie miała możliwość zadecydowania w którą stronę podąży warsztat.

Warsztaty odbędą się 16 listopada o godz. 17 w Starochorzowskim Domu Kultury (ul. Siemianowicka 59) w Chorzowie. Bilety w cenie 20 zł (zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka) można zakupić online. Dodatkowe informacje udzielane są mailowo: annabratek@chck.pl.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Dzieci wróciły po wakacjach do szkół i przedszkoli, a rodzice stanęli przed dylematem: jakie zajęcia pozalekcyjne dla nich wybrać. Naukowe, językowe, komputerowe, akrobatyczne, kulinarne, a może szybkiego zapamiętywania? Ile  kosztują? Gdzie się odbywają? Podpowiadamy. 

Komputerowe, kulinarne, sportowe… Na jakie zajęcia zapisać pociechę?