„Śląskie potwory i inne (nie)szczęścia” oczami fotografa

środa 8 listopada 2023
  • Uczestnicy zajęć zastanowią się czy w strasznych opowieściach znajduje się choćby ziarenko prawdy (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Miejskie w Tychach)
    Uczestnicy zajęć zastanowią się czy w strasznych opowieściach znajduje się choćby ziarenko prawdy (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Miejskie w Tychach)
Kiedy: 
  • sobota 25 listopada 2023
Gdzie: Tychy
Czy beboki i heksy istnieją? W jakie potwory wierzono kiedyś na Śląsku? Tego dowiecie się na warsztatach, które towarzyszą wystawie „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978-1983”. To propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale także dla rodziców i opiekunów.

Podczas warsztatów w Muzeum Miejskim w Tychach uczestnicy zastanowią się czy w strasznych opowieściach znajduje się choćby ziarenko prawdy, a także czy dostrzegają strachy na co dzień. Z pewnością żyją wśród nas poprzemysłowe bestie – kopalnie, fabryki, hałdy, kominy i rury. Dzieci i ich rodzice spojrzą na Śląsk z szerszej perspektywy i spróbują opowiedzieć własne historie, patrząc na świat oczami fotografa. Przyjrzą się, co fotografowali na przełomie lat 70. i 80. XX wieku członkowie Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON. Patrząc na ówczesny Śląsk, zestawią tamte obrazy z tym, co dostrzegają obecnie.

Zajęcia „Śląskie potwory i inne (nie)szczęścia” odbędą się 25 listopada w godz. 12-14 w Muzeum Miejskim w Tychach (pl. Wolności 1). Koszt zajęć to 10 zł od osoby. Zapisy pod numerem telefonu  887 450 212 (także SMSem) lub mailowo n.sitko@muzeum.tychy.pl. Szczegóły płatności dostępne są na stronie Muzeum. Osoby niepełnoletnie uczestniczą w zajęciach w towarzystwie opiekuna.

Kategoria: Wydarzenia