Trzej Królowie, żywa szopka i kolędowanie

środa 27 grudnia 2023
  • Orszakowi towarzyszyć będzie kolędowanie (fot. archiwum zdjęć FB Starochorzowski Dom Kultury)
    Orszakowi towarzyszyć będzie kolędowanie (fot. archiwum zdjęć FB Starochorzowski Dom Kultury)
Kiedy: 
  • sobota 6 stycznia 2024
Gdzie: Chorzów
6 stycznia ulicami wielu miast przejdą Orszaki Trzech Króli. Jeden z nich odbędzie się w Chorzowie. Dzieci mogą przebrać się za pastuszków lub jednego z Trzech Króli. Spacer zakończy się przy stajence z żywymi zwierzętami. Nie zabraknie kolędowania.

Ogród Starochorzowskiego Domu Kultury przemieni się w niezwykłe miejsce. W oczekiwaniu na Trzech Króli, którzy wyruszą na koniach spod kościoła Marii Magdaleny w Chorzowie Starym będzie można odwiedzić zwierzęta w żywej szopce, a także kolędować z uczestnikami zajęć studia artystycznego Banda Rabanda i Chorzowskim Brass Bandem. „Serdecznie prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom na ten niezwykły spacer przebrać się za kolędujących pastuszków lub jednego z Trzech Króli” - zachęcają organizatorzy. Na zakończenie orszaku odbędzie się koncert finałowy XIX „Starochorzowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek”.

Wydarzenie odbędzie się o godz. 17 w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury (ul. Siemianowicka 59) w Chorzowie. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb. Wstęp wolny. Dodatkowe informacje udzielane są mailowo: joannabw@chck.pl lub telefonicznie pod numerem 32 2473954.

Kategoria: Wydarzenia