Głaskanie kociaków lub spacer z psem – akcja w schronisku

środa 14 lutego 2024
  • Osoby, które chcą wyprowadzić psa na spacer wystarczy, że przyjdą i wypełnią formularz (fot. mat. pexels)
    Osoby, które chcą wyprowadzić psa na spacer wystarczy, że przyjdą i wypełnią formularz (fot. mat. pexels)
Kiedy: 
  • niedziela 18 lutego 2024
To kolejna odsłona akcji „Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć” Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Dzięki Wam czworonogi choć na chwilę poczują się szczęśliwe.

Już 18 lutego będzie można zabrać psy na godzinny spacer lub dotrzymać towarzystwa mruczkom.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy przyjść i wypełnić formularz (można to zrobić wcześniej, formularz można pobrać tutaj). Jeden pies wydawany jest na grupę, rodzinę, parę. Należy mieć ze sobą dowód osobisty, osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką dorosłego. Pieski wychodzące z boksu są często rozemocjonowane i mogą po nas skakać, dlatego warto mieć na sobie ubrania, które mogą się pobrudzić. Mile widziane są smakołyki dla czworonogów. Na spacery z psami nie ma zapisów. Pieski będą wydawane do godz. 13. Osoby, które preferują kocich kompanów mogą dotrzymać im towarzystwa. Na odwiedziny u kotków trzeba się zapisać pod numerem tel. 573472258. Podczas akcji na miejscu będą obecni wolontariusze, którzy z chęcią pomogą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Pomoc dla zwierzaków

Jak podkreślają organizatorzy osoba biorąca udział w akcji „musi pamiętać, że bierze pod opiekę psa po przejściach lub z nieznaną nam historią. Może on różnie reagować na nowe sytuacje, które go spotykają. Koty również mogą pokazać pazurki lub przestraszyć się nowych osób, miejcie na uwadze ich komfort i głaskajcie tylko te kotki, które głaskać można. Z naszej strony zrobimy wszystko, żeby do niczego złego nie doszło, jednak prosimy o rozwagę w kontaktach z naszymi podopiecznymi”. Przy okazji akcji można wspomóc schronisko w zbiórce karmy, środków czystości, misek, legowisk, koców, ręczników, transporterów itp.

Akcja „Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć” odbędzie się 18 lutego w godz. 10-14 w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach (ul. Milowicka 1b). Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia