Pyszne kaszotto i leniwe dla małych kucharzy

wtorek 20 lutego 2024
  • Podczas zajęć dzieci poznają różne kuchnie i kultury świata (fot. archiwum zdjęć FB Kids Kitchen Katowice)
    Podczas zajęć dzieci poznają różne kuchnie i kultury świata (fot. archiwum zdjęć FB Kids Kitchen Katowice)
Kiedy: 
  • sobota 24 lutego 2024
Gdzie: Katowice
Czy wiecie ile przysmaków można przygotować z kaszy? O tym przekonają się starsze dzieciaki na warsztatach w kuchni Kids' Kitchen. Przedszkolaki przygotują z kolei obiad dla mamy: rosołek z makaronem własnej roboty i leniwe kluski.

Na warsztatach kulinarnych w Kids' Kitchen dzieci poznają różne kuchnie i kultury świata, nawiązują nowe relacje, a także uczą się samodzielności. W przygodzie towarzyszy im wykwalifikowana kadra. Zajęcia skierowane są do dwóch grup wiekowych: 4-6 i 7-12 lat.

Warsztaty kipi kasza

To propozycja zajęć dla starszaków (7-12 lat). Uczestnicy nauczą się rozpoznawać różne gatunki kaszy oraz poznają jej właściwości. Oczywiście nie zabraknie gotowania. Dzieci przygotują kaszotto z bekonem, cebulką i żółtym serem i upieką czekoladowe ciasto z kaszy. Dodatkowo wezmą udział w konkursie „Jaka to kasza?”.

Przedszkolaki czas na obiad

Młodsi (4-6 lat) uczestnicy zajęć poznają kolejny etap gotowania. Na poprzednich zajęciach nauczyli się przygotowywać śniadanie mamie, a teraz zgłębią tajniki pysznych potraw obiadowych. W programie znajdzie się rosół drobiowy z makaronem własnej roboty oraz leniwe kluseczki z masełkiem i tartą bułką.

Warsztaty odbędą się 24 lutego w godz. 10-12.30 (grupa 7-12 lat) oraz w godz. 13.00-15.30 (grupa 4-6 lat). Cena za warsztaty wynosi 120 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się już teraz. Można zrobić to online. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Kids’ Kitchen lub na fanpage’u Akademii na Facebooku.

Kids' Kitchen znajduje się przy ulicy Żwirki i Wigury 19 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia