Zajęcia dla młodych artystów

poniedziałek 26 lutego 2024
  • Zajęcia będą spotkaniem z techniką rysunku i malarstwa (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia będą spotkaniem z techniką rysunku i malarstwa (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 2 marca 2024
Gdzie: Katowice
Jak mieszać kolory? Po co artyście paleta malarska? Tego wszystkiego dowiecie się podczas zajęć w Muzeum Śląskim. „Młoda pracownia” to cykl warsztatów dla dzieci starszych, które lubią rysować, malować i chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne.

„Kolory można mieszać...” to najbliższe spotkanie w ramach „Młodej pracowni” w Muzeum Śląskim. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 10-14 lat. Uczestnicy podczas warsztatów korzystają z profesjonalnych materiałów plastycznych, dowiedzą się również jak pracują artyści, jak wygląda ich warsztat.

Jak tworzyć barwy?

Paleta malarka jest niezbędna dla każdego, kto maluje obraz, ponieważ farby wyciśnięte z tubki trzeba mieszać, aby obraz stał się harmonijny, a kolor oryginalny, niepowtarzalny. Barwy podstawowe i pochodne będą tematem najbliższych warsztatów „Młodej pracowni”. Dzieci dowiedzą się które to są i jak samemu je utworzyć. Jak podkreślają organizatorzy „na zajęciach można się pobrudzić!”.

Warsztaty odbędą się 2 marca o godz. 11 w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1, zbiórka przy kasach w budynku głównym). Bilety w cenie 9 zł są dostępne online. Opiekunowie zobowiązani są do wykupienia biletu w cenie 1 zł w kasie muzeum przed rozpoczęciem zajęć.

Kategoria: Wydarzenia