Łódki z kory, eksperymenty z wodą i spacer z hydrologiem

wtorek 9 kwietnia 2024
  • Impreza odbywa się w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego (fot. mat. organizatora)
    Impreza odbywa się w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego (fot. mat. organizatora)
  • Przygotowano atrakcje dla dorosłych, młodzieży i dzieci (fot. mat. organizatora)
    Przygotowano atrakcje dla dorosłych, młodzieży i dzieci (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 21 kwietnia 2024
Gdzie: Radzionków
„Dzień Wód Stojących” to przyrodniczo-ekologiczne wydarzenie dla małych i dużych. Wśród atrakcji: warsztaty naukowe i artystyczne, wycieczki, gra terenowa, prelekcje, stoisko hydrobiologiczne, wędkarskie i wiele innych. Zerknijcie na program.

Impreza odbywa się w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. W Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie każdy znajdzie coś dla siebie. Dorośli i młodzież ciekawe prelekcje popularno-naukowe, rodziny quest na rzecz zrównoważonego rozwoju, a najmłodsi warsztaty naukowe oraz artystyczne. Podczas zajęć (od godz. 12) będzie można zrobić łódki z kory, malować na wodzie, udekorować rybki czy też poeksperymentować. Nie zabraknie warsztatów mikroskopowych i laboratoryjnych. Ponadto będzie można wyjść w teren z hydrologiem (godz. 14 lub 16) lub zwiedzić ogród z przewodnikiem (godz. 16.30). W ogrodzie znajdzie się również stoisko hydrobiologiczne, wędkarskie, rękodzieła. Na miejscu będzie można zjeść smaczny obiad i tradycyjny niedzielny kołacz.

„Dzień Wód Stojących” już 21 kwietnia w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (ul. Księżogórska 90a). Wstęp wolny. Szczegóły znajdziecie na stronie ogrodu lub wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia