Kolejna odsłona akcji „Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć”

środa 10 kwietnia 2024
  • Psa ze schroniska można zabrać na godzinny spacer  (fot. mat. Freepik)
    Psa ze schroniska można zabrać na godzinny spacer (fot. mat. Freepik)
Kiedy: 
  • niedziela 14 kwietnia 2024
Gdzie: Katowice
Jak można wspierać zwierzaki ze schroniska? Możecie choć na chwilę je uszczęśliwić: zabierając psiaki na spacer lub dotrzymując towarzystwa kotom. Zobaczcie zasady akcji.

To już kolejna taka akcja katowickiego schroniska. 14 kwietnia będzie można zabrać psy na godzinny spacer lub dotrzymać towarzystwa mruczkom.

Zasady spaceru

Wystarczy przyjść i wypełnić formularz (można to zrobić wcześniej, formularz można pobrać tutaj). Jeden pies wydawany jest na grupę, rodzinę, parę. Należy mieć ze sobą dowód osobisty, osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką dorosłego. Pieski wychodzące z boksu są często rozemocjonowane i mogą po nas skakać, dlatego warto mieć na sobie ubrania, które mogą się pobrudzić. Mile widziane są smakołyki dla czworonogów. Na spacery z psami nie ma zapisów. Osoby, które preferują kocich kompanów mogą dotrzymać im towarzystwa. Na odwiedziny u kotków trzeba się zapisać pod numerem tel. 573472258. Podczas akcji na miejscu będą obecni wolontariusze, którzy z chęcią pomogą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Pomoc dla zwierzaków

Jak podkreślają organizatorzy osoba biorąca udział w akcji „musi pamiętać, że bierze pod opiekę psa po przejściach lub z nieznaną nam historią. Może on różnie reagować na nowe sytuacje, które go spotykają. Koty również mogą pokazać pazurki lub przestraszyć się nowych osób, miejcie na uwadze ich komfort i głaskajcie tylko te kotki, które głaskać można. Z naszej strony zrobimy wszystko, żeby do niczego złego nie doszło, jednak prosimy o rozwagę w kontaktach z naszymi podopiecznymi”. Przy okazji akcji można wspomóc schronisko w zbiórce karmy, środków czystości, misek, legowisk, koców, ręczników, transporterów itp.

Akcja „Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć” odbędzie się 14 kwietnia w godz. 10-14 (psy wydawane są do godz. 13) w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach (ul. Milowicka 1b). Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia