Bajki braci Grimm w Teatrze Gry i Ludzie

poniedziałek 15 kwietnia 2024
  • „Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego (fot. mat. organizatora)
    „Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego (fot. mat. organizatora)
  • Spektakl skierowany jest do dzieci od 4. roku życia (fot. mat. organizatora)
    Spektakl skierowany jest do dzieci od 4. roku życia (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 21 kwietnia 2024
Gdzie: Katowice
Trupa wędrujących lalkarzy - Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych. Posłuchacie ich w Teatrze Gry i Ludzie.

Waganci byli średniowiecznymi radosnymi włóczykijami, którzy swoją twórczością bawili ludzi w mijanych miastach i wsiach. 21 kwietnia zatrzymają się w Teatrze Gry i Ludzie by opowiedzieć dwie bajki braci Grimm. Pierwsza opowiada o dziecku szczęścia, chłopcu który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka jest o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu. „Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku, a opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo.

Spektakl będziecie mogli zobaczyć 21 kwietnia o godz. 12 w Teatrze Gry i Ludzie (ul. Gliwicka 120). Bilety można zakupić online, są w cenie: 29 zł. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 501395069 lub mailowo: rezerwacja@gryiludzie.pl. Spektakl dla dzieci w wieku od 4 lat. Czas trwania około 40 minut. 

Kategoria: Wydarzenia