Dziecinada - święto teatru dla najmłodszych

czwartek 8 sierpnia 2019
  • Dzecinada - święto teatru dla dzieci odbędzie się po raz ósmy (fot. mat. organizatora)
    Dzecinada - święto teatru dla dzieci odbędzie się po raz ósmy (fot. mat. organizatora)
  • W ramach Dziecinady odbędzie się spektakl oraz warsztaty zorganizowane przez Fundację Edukacyjną Kombinatory (fot. mat. organizatora)
    W ramach Dziecinady odbędzie się spektakl oraz warsztaty zorganizowane przez Fundację Edukacyjną Kombinatory (fot. mat. organizatora)
  • Na zakończenie wydarzenia - finał - występ dzieci na scenie Chorzowskiego Teatrzyku Ogródkowego (fot. Radosław Regan)
    Na zakończenie wydarzenia - finał - występ dzieci na scenie Chorzowskiego Teatrzyku Ogródkowego (fot. Radosław Regan)
Kiedy: 
  • czwartek 15 sierpnia 2019
Gdzie: Chorzów
Już po raz ósmy odbędzie się Dziecinada - święto teatru i twórczej zabawy, na które warto wybrać się całą rodziną. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku w organizację wydarzenia zaangażowała się Fundacja Edukacyjna Kombinatory.

Tym razem Dziecinada odbędzie się na nowym Rynku w Chorzowie. Wystąpi słowacki teatr PIKI z autorskim przedstawieniem "Paskudarium" - Profesor Samojad prowadzi badania nad niegrzecznością i zgromadzi kilka ciekawych historii ku przestrodze. Kolejne opowieści, dalekie od dzisiejszych kanonów poprawności politycznej, otwierają przed maluchami wizję świata pozbawionego zasad. Tu dzieci obowiązkowo są niegrzeczne, a ich rodzice obowiązkowo troskliwi i nadopiekuńczy. Wybrykom nie ma końca… aż do prześmiewczego finału.

Dzieci w roli aktorów

Po spektaklu Kombinatory zaproszą na wspólną zabawę w teatr. Tym razem będzie to bajka o.... to niech pozostanie tajemnicą. Dzieci przygotują scenografię, rekwizyty oraz kostiumy, a potem wcielą się w role aktorów. Autorem tekstu przedstawienia jest Iza Mikrut, a na scenie pojawi się także Naczelny Ogrodnik Sergiusz Brożek oraz aktorka Teatru Ateneum - Ewa Reymann. Jak zachęcają organizatorzy szykuje się świetna zabawa.

Dziecinada w ramach Chorzowskiego Teatrzyku Ogródkowego odbędzie się 15 sierpnia o godz. 15 na Rynku w Chorzowie.

Wstęp wolny.

Kategoria: Wydarzenia