Śląski Festiwal Nauki

poniedziałek 10 października 2016
  • Śląski Festiwal Nauki to uczta dla pasjonatów nauki w każdym wieku (fot. FB Śląski Festiwal Nauki)
    Śląski Festiwal Nauki to uczta dla pasjonatów nauki w każdym wieku (fot. FB Śląski Festiwal Nauki)
Kiedy: 
  • czwartek 13 października 2016 - sobota 15 października 2016
Gdzie: Katowice
Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 to największe wydarzenie popularnonaukowe w regionie. Dzięki współpracy pracowników i studentów śląskich uczelni z Miastem Katowice szykuje się prawdziwa naukowa uczta! W programie znajdzie się ponad 400 atrakcji, a wśród nich również te dla najmłodszych naukowców.
Śląski Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 13-15 października. W czwartek 13 października w godz. 10-18 na Rynku w Katowicach odbędzie się Jarmark Wiedzy. Na ponad 80 stoiskach znajdziecie mnóstwo elektryzujących pokazów naukowych. Nie zabraknie występów artystycznych m.in. odbędzie się pokaz talentów Open Stage, który rozpocznie się o 18. 
14 i 15 października Śląski Festiwal Nauki przeniesie się pod dach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Tego dnia warto zaplanować wizytę wcześniej by skorzystać w wielu proponowanych przez organizatorów atrakcji, z którymi możecie zapoznać się na stronie wydarzenia. Obszar wiedzy podzielony zostanie na dziedziny naukowe, w których odbywać się będą pokazy i warsztaty o charakterze otwartym. Jeśli jakieś zajęcia wymagają zapisów można zarejestrować się na stronie. 
Nie zabraknie też kącika dla dzieci, strefy rozrywki, sportu i relaksu. W strefie dla najmłodszych na maluszki czekają animatorzy, którzy będą czytać bajki, organizować zabawy i malowanie buziek. Mali naukowcy na pewno zainteresują się prezentacją sprzętu kryminalistycznego, super glutami czy budowaniem rakiet, które czeka na nich na Festiwalu. 
Udział w Festiwalu jest bezpłatny. W piątek atrakcje dostępne są w godz. 10-18, a w sobotę 10-16. 
 
Kategoria: Wydarzenia